• $33,0773
  • €36,201
  • 2609.66
  • 11139.5
17 Temmuz 2019 Çarşamba

Gladio'nun siyasi ayağı devrede

15 Temmuz’un siyasi ayağının soruşturulması eksik kaldı. Bu eksiklik, dönüp gelip Türkiye’nin ayağına muhakkak dolaşacak. 15 Temmuz’da Gladio’nun askeri kolu başarısız olmuştur, evet bu doğru; ama siyasi kolu hâlâ ayaktadır ve 15 Temmuz’dan daha güçlü bir noktadadır. Ve bu güçler, Türkiye’yi siyasi bir 15 Temmuz’a hazırlıyorlar.

Kemal Kılıçdaroğlu, dalga geçer gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef göstererek, savcıları “FETÖ’nün siyasi ayağını çözmeye” davet ediyor. “Yürekli bir savcı arıyorum” diye de vurguluyor üstelik. Ortada “yürekli” bir savcı olsa aslında işe Kemal Kılıçdaroğlu’ndan başlaması gerekir. Fakat Yargı, FETÖ’nün hâlâ “askeri ayağı”yla meşgul; siyasi ayağını soruşturma işine bir türlü giremedi. Bu alan maalesef çok karışık; her türden siyasi var işin içinde. Türkiye’ye bugün en büyük tehdit işte bu gri alandan, yani Gladio’nun siyasi kolu diyebileceğimiz bu şebekeden geleceği de kesin.

FETÖ’nün de dahil olduğu bu siyasi şebeke bir yandan 15 Temmuz’u yalandan kınayan açıklamalar yaparken, diğer yandan sinsice siyasi bir 15 Temmuz’a hazırlanıyor. Dün “tiyatro” diyenler, bugün “bal gibi darbeydi” diyor! Hayırdır? Ne değişti bu kaç ayda? Evet bir şeyler değişti; iktidar partisi, Ankara ve İstanbul’u kaybetti. Bunun üzerine Gladio yeni planı devreye koydu; herkesi buna göre hizaya soktular bile.

Bu Gladio yapısı, Türkiye’yi tekrar kontrol altına almak için siyasetteki bütün unsurlarını harekete geçirdi. Bakıyoruz da bunca parti, siyasetçi, sivil toplum kuruluşu, büyük büyük kanaat önderleri meğerse hep Gladio’nun kuklalarıymış. Tek düdükle harekete geçtiler, hizaya girdiler. Şimdi tek hedefleri var; Erdoğan’dan kurtulmak için siyasi bir 15 Temmuz hazırlamak. Erdoğan’a yetişene kadar ailesini, danışmanlarını ve çevresini dövmeye devam edecekler. Ona yetiştiklerinde ise neler olacağını, neler yapacaklarını tarihten iyi biliyoruz. Bu kez aynı tuzağa düşmemek umuduyla...

<p>İstanbul Gayrettepe'de tadilatta olan gece kulübünde meydana gelen ve 29 kişinin yaşamını yitirme

Beşiktaş'ta 29 kişinin can verdiği yangının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Üniversite tercihi yapacaklar dikkat! İşte en çok para kazandıran meslekler

Kıbrıs Barış Harekatı'nın az bilinen fotoğrafları! İlk kez göreceksiniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (18 Temmuz 2024)