• $32,4785
  • €34,6933
  • 2475.56
  • 9530.47
5 Nisan 2023 Çarşamba

Gençleri öldürtmeye doymadılar

Selahattin Demirtaş, hapishaneden gençleri sandık güvenliğini almak için "gönüllü" olmaya çağırıyor. Bu çağrıların dışarıda bir karşılığı var. HDP/PKK, CHP, FETÖ ve diğer partiler gençleri 14 Mayıs akşamı için dolduruşa getirip hazırlıyor. Sandıkta kaybederlerse sokakları ateşe vererek, kaos ve istikrarsızlık çıkararak Türkiye'nin yeni beş yıllık dönemini heba etmeyi planlıyorlar.

Selahattin Demirtaş'ın 6-8 Ekim kışkırtması hala hafızalardaki tazeliğini koruyor. Demirtaş, Kandil'in bastırmasıyla HDP MYK toplantısında yandaşlarına sokağa çıkın talimatı vermiş ve büyük bir sivil katliama imza atmıştı.

Demirtaş başta olmak üzere, o çağrıya katılan MYK üyelerinin bu katliamın sorumlusu olarak yargılanması ve normalde HDP'nin de kapısına kilit vurulması gerekiyordu.

HDP, 51 vatandaşımızın vahşice katledildiği 6-8 Ekim provokasyonu ile "hendek" terörünün hukuki sonuçlarından tuhaf biçimde sıyrılarak bugün iktidara ortak olabilecek düzeyde korundu kollandı.

Selahattin Demirtaş, 6-8 Ekim kışkırtmasıyla gençlerin öldürülmesine doymamış olacak ki, bulunduğu cezaevinden yine gençleri "sandık güvenliği" adı altında ölmeye, öldürmeye çağırıyor.

Maalesef 7'lı koalisyonun ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu da bu plana hem çanak tutuyor hem teşne görünüyor. Muharrem İnce'ye 2018'de yaptıramadıkları provokasyon görevini bu kez Kemal Kılıçdaroğlu üstlenmiş durumda.

ABD ve Batı'nın 7'li koalisyona yüklediği misyon şudur: Seçimi kazanırlarsa Türkiye'yi Zelenski Ukrayna'sına çevirmek, kaybederlerse Venezuela yapmaya çalışmak.

7'li koalisyonun yol haritasında Türkiye için kaos, istikrarsızlık, iç karışıklık ve savaştan başka bir şey yok. Toplumsal muhalefetin de süratle görmesi ve anlaması gereken gerçek budur.

<p>İran'da nükleer programı   'Barış için Atom', aslında ABD'nin yardımı ile başlatıldı. </p><p>5 nü

İran ve İsrail arasında 'nükleer' gerginlik!

Karadeniz'in peştamalını dünyaya tanıttı

Antalya'daki teleferik kazasının enkazı havadan görüntülendi: Facianın boyutu gözler önüne serildi

Sırrı ortaya çıktı: Makarna suyunu dökenler pişman oluyor!