• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
14 Temmuz 2023 Cuma

FETÖ ne kadar bitti?

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe kalkışmasının üzerinden yedi yıl geçti. Bu terör örgütüne karşı şüphesiz etkili bir mücadele yürütüldü. Fakat alınan tedbirlerin yetersiz olduğuna dair de eleştiriler var.

Darbenin üzerinden geçen yedi yılda FETÖ devletten atıldı. Sıfırlandı demiyoruz, zira hâlâ bazı kamu işlerinde varlıklarını koruyorlar.

Ayrıca siyasette ve ticarette hala aktif haldeler. Devlet varlığının nüfuz etmediği alanlara sığınarak faaliyetlerini sürdürüyorlar. Sosyal ve kültürel kuruluşlar içinde, biraz da pervasızca örgütlenmeye devam ediyorlar.

FETÖ, devlet ve millet düşmanlığını siyasi karşıtlıkla perdelemeye dönük bir taktik izliyor. Bununla hem taban buluyor hem kendisini gizliyor.

FETÖ'yle mücadelede bazı gri alanlar var ki, güvenlik tedbirlerinin işe yaraması elbette zor. Özellikle de siyasi ve sosyal alanlarda kendilerine korunaklı alanlar yaratıp, bukalemun gibi renk değiştirerek gizlenme yoluna gidiyorlar.

Devletin FETÖ'yle mücadelesi uluslararası istihbarat örgütleriyle, 5. Kol faaliyetleriyle mücadele anlamına da geldiğinden son derece hayatidir ve bir süreklilik özelliği taşımaktadır.

14-28 Mayıs seçimlerinin kazanılması ve Erdoğan'ın beş yıl daha iktidarda kalacağının belli olması FETÖ'yü nefessiz bırakacak önemli bir gelişmedir. Örgütün eski gücüne kavuşması artık imkansız gibidir.

FETÖ için korkulan senaryo Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçimlerini tekrar kazanmasıydı. Erdoğan'ın seçimleri kazanması, Türkiye için FETÖ'yle mücadeledeki en stratejik kazanım oldu. Beş yıl daha FETÖ'yle etkin mücadele imkanı doğdu; tabii, Erdoğan'ı yalnız bırakmamak kaydıyla!

<p>Kocaeli'nin Gebze ilçesinde palet fabrikasında çıkan yangına müdahale ediliyor.</p><p>Barış Mahal

Kocaeli'de palet fabrikasında yangın çıktı

Dikkat: Bu otomobiller 350 bin TL ile 450 bin TL arası! Kaçıran adeta pişman oluyor

Gaziantep sise büründü

ŞOK 9 Aralık kataloğu: 2359 TL'ye airfyer, 7299 TL'ye dik süpürge fırsatı!