• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
26 Kasım 2021 Cuma

Erdoğan'ın dik duruşu Kılıçdaroğlu'nu çıldırttı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medyadaki etkinliği her geçen gün biraz daha ibretlik bir hal alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan iftira, hakaret, aşağılama, tehdit ve tahrik amaçlı paylaşımlarını giderek artırıyor.

Biraz dikkatli izlendiğinde Kılıçdaroğlu'nun aslında moral bozukluğu içinde öfke patlaması yaşadığı görülür. Bu duygusal alçalış ve yükselişler hiç normal değil; bu duygu bozukluğu bir beklentinin gerçekleşmediğini işaret ediyor. Bu öfke nöbetlerinin altında biraz da hayal kırıklığı yatıyor.

Kur atakları, dolar operasyonu karşısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dik duruşu Kılıçdaroğlu'nu aslında çıldırtmış durumda. Oluşturmaya çalıştıkları panik havası Erdoğan'a çarpıp geri dönen dalgalar gibi bir türlü tutmuyor. "Dolar arttı, ülke battı, hemen seçim!" yaygarası etkisiz kaldıkça Kılıçdaroğlu'nun öfkesi biraz daha artıyor. "Bu şahıs", "mal" vb. hakaret ve aşağılama içeren tahrikleri de sonuç vermiyor. Ne döviz operasyonu, ne enflasyon yaygarasıyla toplumu paniğe sürükleyebiliyorlar.

Geçmişte birçok hükümeti, yarattıkları benzer panik havasıyla düşürmeyi başardılar. Yabancı olmadıkları bir taktikti. 90'lar Türkiyesi bu tür siyasi operasyonlarla doludur. Fakat bu kez Erdoğan gibi sağlam bir kayaya çarptılar. Lider sağlam durunca safları bozamadılar.

Türkiye'nin içişlerine müdahale etmeye kalkışan büyükelçiler krizinde olduğu gibi; Erdoğan hiçbir uluslararası operasyona pabuç bırakmıyor.

Lideri korkutamadıkları için toplumu da paniğe sürükleyemiyorlar. Erdoğan'ın bir kaya gibi sağlam duruşu olmasa ülkeyi büyük korku rüzgarlarıyla ele geçirecek, teslim alacaklar. Böyle düşünüyorlar, böyle umuyorlar ama Erdoğan kararlı durdukça sonuç alamıyorlar. Kılıçdaroğlu'nun ağzı bozuk bir trole dönüşmesinin sebebi bu.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor