• $9,3132
  • €10,8585
  • 529.126
  • 1429.85
5 Ekim 2020 Pazartesi

Erdoğan'dan “Suriye” uyarısı

Uzun bir aradan sonra “Suriye” başlığı tekrar gündemde. Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün ABD ve Rusya’ya önemli uyarılarda bulundu. Erdoğan, Suriye’nin kuzeyindeki terör bölgelerinin Türkiye’ye söz verilen şekilde temizlenmesini, aksi takdirde bu işi yine Türkiye’nin üstleneceğini söyledi.

Bu açıklama, ABD’nin son günlerde terör örgütü PKK/YPG’ye sevkıyatları artırdığı bir zamana denk geldi. Amerikan TIR’ları terör örgütünün işgal ettiği bölgelere seferler üstünü seferler düzenliyor. Bir yandan silah desteği sağlanıyor, diğer yandan örgütü meşrulaştırmak için siyasi, diplomatik faaliyetler yürütülüyor.

Amerika’nın Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey, bu faaliyetleri bizzat yöneten isim. Barzani destekli Kürt örgütlerinin YPG/SDG güdümüne girmesi için yoğu çaba sarf ediyor. Bir sonraki adımları da “terör devleti”ni yeni Suriye anayasasına koymak olacak. Terör örgütüne “özerk” bir alan yaratarak Türkiye’yi de Suriye’den çıkmaya zorlayacaklar.

Türkiye, bu oldubittiye izin vermeyeceğini bizzat sahaya inerek tüm dünyaya ilan etti. Suriye sınırı boyunca, derinliği 20 km bulan sahada güvenlik bölgesi oluşturdu. ABD ve Rusya’dan da terör bölgelerinin temizlenmesi sözünü aldı.

Maalesef, Amerika Türkiye’ye verdiği sözü tutmak bir yana, sınırımızda terör örgütüne “otonom” bir bölge yaratmak için zaman kaybetmeksizin çalışıyor. Terör örgütüne TIR sevkıyatları artarak devam ediyor. Türkiye, neticede sınırında bir “terör devleti” kurulmasına izin vermeyecek. Müdahale tekrar kaçınılmaz olacak. Sahayı hiç terk etmeyen Türkiye, ansızın, yeni müdahalelerle tekrar terör örgütüne yönelik harekete geçebilir. Bu ihtimal artık çok uzak değil. 

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>İstanbul 'da ki pazarcılar böyle  söylüyor. Sebebi Giresun da bi

Ispanakta avrat otu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu