• $32,5383
  • €35,0189
  • 2434.26
  • 10471.3
3 Mart 2023 Cuma

Erdoğan, devlete giden yolu tutuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devirmek için ülkenin-milletin başına büyük bir felaket gelmesi için dua edip duruyorlardı. Milletin Erdoğan'dan başka türlü de kopmayacağını düşünüyorlardı. ABD'den, AB'den umudu zaten kesmişlerdi. Son bir ihtimal büyük bir afetti. Bu ülkeyi sarsacak denli büyük bir afet; Erdoğan'dan başka kurtuluş yolu görmüyorlardı.

Peki ne oldu?

Türkiye peş peşe iki depremle sarsıldı. Dünyada eşi benzeri olmayan silsilede. 10 şehri birden vurdu deprem. Kıtalar yer değiştirdi, dağlar yürüdü.

Bu afet neyi gösterdi?

Muhalefete Erdoğan'ı devirme imkânı mı verdi?

Hayır!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vazgeçmemek gerektiğinin önemini bir kez daha ortaya çıkardı.

Millet, afet anında devletin olmamasının en az deprem kadar büyük bir felaket olduğunu gördü.

Altılı masa ve arkasındaki küresel gücün nihai amacı zaten Erdoğan'ın ayağa kaldırdığı devleti çökertmektir.

Türkiye'yi işgale açık hale getirecek birinci adım Erdoğan'ın devrilmesiyse, ikinci adım da merkezi devlet otoritesini çökertmektir.

Erdoğan, devlete giden yolu tutuyor. Onu etkisizleştirdiklerinde devleti çökertmek için küçücük bir mesafe kalacak.

"Bir kişi mi devletin teminatı" diye itiraz edenleri duyar gibiyim?

Evet, devletin başı çok önemlidir. Hele savaş halinde belirleyici önemdedir. Zira onu ortadan kaldırdıklarında devleti çökertme imkânı doğar. Bu imkânı neticede millet verir mi, vermez mi onu tarih gösterir.

Fakat unutmayalım ki, Abdülhamid'in devrilmesi Osmanlı'nın parçalanmasına ve tarihten silinmesine giden yolu açmıştır.

Altılı masayı kurup destekleyen ABD'nin de farklı bir amacı olduğunu mu sanıyorsunuz? Irak'ı, Suriye'yi ne hale getirdilerse Türkiye'yi de o hale sokmaya çalışıyor. Bu amaçlarına 15 Temmuz darbesiyle ulaşamadılar; terör örgütleriyle, sosyal çatışmalarla, ekonomik operasyonlarla da yapamadılar; ama şimdi, altılı masanın arkasına saklanarak sonuç almak istiyorlar.

Depremi de seçime giderken son bir fırsat olarak görüyorlar. Bu kadar topyekûn yüklenmelerinin sebebi bu. Milletin felaketini fırsat olarak görenlerden bu ülkeye hayır geleceğini düşünmek saflık olur.

Türk milleti de yaşadığı sıkıntılara ve zorluklara rağmen depremde devletin varlığının ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rolünün ne kadar önemli olduğunu gördü. Kıtaları kaydıran, dağları yürüten bir depreme rağmen millet Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vazgeçmez. Tarihin bu kavşağında Erdoğan'dan vazgeçmek zaten devletten vazgeçmek anlamına gelir. 14 Mayıs'ta sadece altılı masa değil, dünya da bu gerçeği bir kez daha görme fırsatı bulacak.

<p>Yer Hakkari'nin Yükseova ilçesine bağlı Kısıklı köyü.</p><p>260 haneli yaklaşık 1500 nüfuslu Kısı

Türkiye'de tek: İmece usulü kurban!

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!

Dünya bizimkileri konuşuyor! ''Türkler mücevherine güvendi''

Milliler inanmış bir kere!