• $32,4619
  • €34,6966
  • 2477.9
  • 9530.47
2 Nisan 2021 Cuma

Ekrem Başkan'a gözlük…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "sonbaharda seçim neden olmasın" sözleri tartışma yarattı. Daha doğrusu medyanın ittirmesiyle konu biraz gündeme geldi.

Yarın seçim olsa sanki, seçimi kazanacaklarmış gibi davranıyorlar. Aslında ne bir hazırlıkları ne bir planları var yarına dair. Kararlar hep dışarıdan ve son dakikada geldiğinden, çalışma gereği duymuyor, keyiflerini hiç bozmuyorlar.

"Sonbaharda seçim" sözleri ne bir tahmin ne doğru bir bilgiye dayanıyor. Kılıçdaroğlu'nun girdiği havayı yansıtıyor sadece. Kendilerini kaptırdıkları erken bir zafer havası bu.

Oysa sonbaharda seçim olsa Erdoğan değil, Kılıçdaroğlu gider. İhtimali yüksek bu seçim kaybında Kılıçdaroğlu'nu o koltukta bir daha tutmazlar. Emekli edip torun sevmeye gönderirler.

Bu kendini beğenme halleri biraz da bu "kur" ataklarından kaynaklanıyor. Dolar yükseldikçe Kılıçdaroğlu'nun havası da yükseliyor. Daha bir külhanbeyi edası takınıyor. "Seçim olsun, hemen gönderelim bunları" diye boş boş efeleniyor. Bu hareketli kur hiç yaramadı Kılıçdaroğlu'na; sert duygu değişimleri yaşıyor.

Hem yarın seçim olsa CHP'nin adayı Kemal Kılıçdaroğlu mu olacak? Kendisinin dahi iddiası yok. Ama en yakınında iddialı olan isimler var; Ekrem İmamoğlu. Yarın seçim olacakmış gibi çalışıyor, hakkını vermek lazım. Bir gün Pervin Buldan şöyle iyi, bir gün HDP ne kadar da güzel, hiç terörist değilmişler" laflarıyla adaylığa göz kırpıyor. Kendisini başkanlığa en yakın hisseden kişi İmamoğlu. Bedavadan İstanbul'a konunca, "başkanlık neden olmasın?" duygusu gelişmiş anlaşılan.

Fakat açıklamalarıyla İmamoğlu'nun teröre göz kırptığı dikkatlerden kaçmıyor. HDP demek PKK demektir. Yasallığı bahane edip bu gerçeği gözlerden kaçıramaz. Adam dövmüyorlar diye kimse HDP'nin PKK'nın siyasi kolu olduğu gerçeğini inkar edemez. 'Bütün aday' listeleri Kandil'de belirlenen HDP'yi ('bütün' ifadesi bugünkü eşbaşkan Pervin Buldan'a ait) hâlâ terörle iltisaklı göremiyorsa İmamoğlu'na gözlük numaralarını değiştirmesini öneririz. Herkes biliyor ki, siyasi kurnazlıktır bu. HDP'nin Kandil'le bağlarını bilmesine rağmen laf cambazlığı yapıyor.

Ne var ki gerek Kılıçdaroğlu ve gerekse İmamoğlu şunu anlamıyor; kurnazlıkla, hokkabazlıkla, efelenmekle ne erken ne geç bir seçim kazanılır; böyle numaralarla Türkiye'nin başkanlık koltuğunu kimse ele geçiremez. Zira orası milli iradeye ait bir makam. Ve milletin pusulası da öyle kolay kolay şaşmaz!

<p>Bakan Tekin: (Öğretmen atamaları) 'Değerlendirme yapacağız. Belli bir sayı yok'</p><p>(Sözleşmeli

Bakan Tekin'den öğretmen atamalarına ilişkin açıklama

Karadeniz'in peştamalını dünyaya tanıttı

Antalya'daki teleferik kazasının enkazı havadan görüntülendi: Facianın boyutu gözler önüne serildi

Sırrı ortaya çıktı: Makarna suyunu dökenler pişman oluyor!