• $8,8689
  • €10,474
  • 499.049
  • 1384.68
2 Ağustos 2021 Pazartesi

“Derin devlet” mi dediniz Kemal Bey?

Ülkemizi ateşe verip, kardeşliğimizi dinamitleyenlerin "Türk-Kürt kardeşliği"nden dem vurması korkunç bir ikiyüzlülük kadar sinsi bir oyunu da ortaya koyuyor.

Bakın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Konya'da bir ailenin katledilmesiyle ilgili paylaştığı mesaj şöyleydi: "En kıymetli varlığımız Türk-Kürt kardeşliğidir. Kendini derin devlet olarak görme gafletine düşen çetelere sesleniyorum: Halkımızın kardeşliğini bozma çabanıza kesinlikle izin vermeyeceğiz!"

Halkımızın kardeşliğini gerçekten sabote etmeye çalışan kim ve kimler? Bu sorunun yanıtı büyük önem taşıyor. Önce Kemal Bey'in bahsettiği "derin devlet"ten başlayalım; derin devletin, Amerikan güdümünde Türk siyasetine, bürokrasisine ve güvenlik yapısına sızan, resmiyet kazanan yanları olduğu kadar gayriresmi olan bir "paralel devlet" olduğuna sanırım kimse itiraz etmez. Dönem dönem ideoloji ve kimlik değiştiren bu derin yapı, en son FETÖ'nün lokomotifliğinde bir "paralel devlet" olarak karşımıza çıktı.

2010 sonrası resmi devlete ve siyasete diş geçiremediği için çatışmaya başlayan bu paralel devlet, organize ettiği Gezi kalkışması, MİT TIR'ları hadisesi ve 17-25 Aralık Yargı darbesi girişimiyle resmi devleti tasfiye etmeye kalkıştı. Bunda başarısız olup güç kaybedince de son bir denemeye daha girişti. Ama bu deneme en hain denemelerden biriydi. Paralel devlet, kontrol gücünü yitirdiği resmi devleti, 15 Temmuz hain darbe girişimini tertipleyerek tümden devre dışı bırakmak istedi. Türkiye'yi işgale açık hale getirip bölünmesini ve devletin dağılmasını amaçladılar. Fakat, derin devletin bütün hesapları, o gece sokakta, Erdoğan öncülüğünde milletin 251 şehit vererek direnişiyle boşa çıktı.

15 Temmuz gecesi derin devlet için bir milattır; derin devlet yapılanması olarak FETÖ devletten sürüldü. Bu büyük bir başarıdır. Ama o derin devlet, bu kez yuva yaptığı ana muhalefet partisi CHP başta olmak üzere muhalefet partilerinde, sivil toplum kuruluşlarında, medyada ve kontrol ettiği değişik sektörlerde varlığını korumaya devam ettiriyor. FETÖ'nün devletten düştükten sonra ana muhalefet partisi CHP'ye sığınmasını çok iyi analiz etmek gerekiyor. CHP, derin devletin ana kuluçka merkezidir; FETÖ devlette iktidardan düştü ama CHP'de iktidar konumundadır. Ve silahla kaybettikleri darbe şansını bugün siyasi bir 15 Temmuz'la tamamlamanın peşindeler.

Neyse, şimdi tekrar gelelim Kemal Kılıçdaroğlu'nun Konya'da bir ailenin katledilmesini "derin devlet çetelerine" bağlayan o sözlerine. Evet; Konya'daki katliam ister bir "derin devlet" organizasyonu olsun ister husumete dayalı bir katliam; fail, "Kürtleri katleden" Türkiye Cumhuriyeti devleti değildir. Konya'daki katliam bir çete organizasyonu ise arkasında bu derin devlete yataklık yapan CHP'den başkası yoktur zaten, olamaz da. Bir "derin devlet" yapısı olarak FETÖ, devletten sürülmüş ama CHP'ye sığınmıştır. Daha doğrusu ana yuvasına dönmüştür.

Kemal Bey'in "Halkımızın kardeşliğini bozma çabanıza kesinlikle izin vermeyeceğiz" diyerek hükümeti sorumlu tuttuğu sözlerini de büyük çarpıtma içeriyor. PKK/HDP ile ittifak yapan Kemal Kılıçdaroğlu CHP'si, gerçek anlamda halkımızın kardeşliğine dinamit koymuştur. PKK/HDP, Amerika güdümündeki derin devlet yapılanmasının gayrimeşru çocuğudur. PKK/HDP, Türkiye'yi bölmek ve halkımızın kardeşliğini havaya uçurmak için programlanmıştır. PKK/HDP ile ittifak yapıp "halkımızın kardeşliğinden" dem vurmak büyük bir saptırmadır.

Konya'daki katliamı fırsat bilerek "Kürtler katlediliyor" yaygarası koparan HDP, PKK ile birlikte 40 yıldır bu ülkede Kürtlerin katliamından sorumlu olan bir yapılanmadır. Kürtlerin gerçek anlamda düşmanı PKK/HDP yapılanmasıdır. 90'lardan bu yana aynı Amerikan oyunu sahneye konulmaktadır; derin devlet sivil katliamlar yapar, HDP de "Kürtlerin sahibi" gibi sahneye fırlar.

Fakat "Çözüm süreci" sonrası bu maske de düşmüş, oyun bozulmuştur. PKK/HDP'nin gizli ajandası deşifre olmuş; amaçlarının, Anadolu'da ayrılık ve çatışma üretmek, Suriye ve Irak gibi Türkiye'nin iç çatışmalarla dağılmasını sağlamak olduğu netleşmiştir.

Gözler önüne serilen bu gerçeği ne Kılıçdaroğlu'nun "derin devlet" demagojisi ne HDP'nin "Kürtler katlediliyor" yaygarası örtebilir. Türk milleti bu düzenbazlığı artık tüm çıplaklığıyla görüyor.

<p class='MsoNormal'>Gülenay Kalkan, geçen sezon FOX dizisi Yasak Elma'da Feride  karakteriyle izley

'Yasak Elma'dan neden ayrıldığını Akşam'a açıkladı

Biber kurutma mesaisi köyü adeta kırmızıya boyuyor

Sahili kaplayan su sümbülleri temizleniyor

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor