• $33,0413
  • €36,0249
  • 2561.47
  • 11064.9
15 Şubat 2023 Çarşamba

Depremde seçim hesapları

Kemal Kılıçdaroğlu ve muhalefet cephesi "fırsat bu fırsat" şehvetiyle, enkaz altındaki insanların kurtarılmasını dahi beklemeden seçim tartışmasına başladı. "Seçim tarihinde yapılmalıymış da anayasa böyle emrediyormuş da" falan filan...

Muhalefete yakın televizyon kanalları ve yazar-yorumcu takımı da bu tartışmaya katılarak 10 şehri ve 13 milyon insanı yok sayan bir anlayışla "seçim de seçim", "seçim de seçim" diye tempo tutuyor.

Bu tartışmalar, millete karşı sorumluluk duyan siyasilerin, yazarların gireceği tartışmalar değil. Seçim sandığı her zamanki yerinde duruyor. Zamanı, yeri geldiğinde millet boylarının ölçüsünü verecek.

Daha cenazeler kaldırılmadan seçim tartışması başlatmak muhalefetin bu ülkenin üzerine çökme niyetini ele veriyor. Deprem 10 şehrin üzerine çöktü, muhalefet de "fırsat bu fırsat" Türkiye'nin üzerine çökme hesapları yapıyor.

Oysa Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı aldıkları seçim yenilgilerinin sayısını bile hatırlamıyoruz. 10 mu, 15 mi, 17 mi, sayısını tam olarak bilemediğim kadar çok seçim yenilgisi yaşamışlar ama kalkıp şimdi yalancı pehlivan misali ucuz kabadayılık yapıyorlar.

Seçimler birkaç ay önce de yapılsa, birkaç ay sonra da yapılsa millet, bu ithal muhalefete, Batı'nın siyasi acenteliğini yapan partilere prim vermeyecek. Zira millet, CHP ve peşi sıra dizilen altılı masanın Türkiye'nin başına nasıl bir siyasi afeti musallat edeceğini çok iyi biliyor.

<p>Olay, dün saat 01.00 sıralarında Güllübağlar Mahallesi Memlük Sokak üzerinde bulunan, kalıp imala

İstanbul'da korkunç olay: İşçinin makineye sıkışan eli koptu

3 bin 500 yıllık tarifle 8 çeşit ekmek yapıldı! Yozgat'taki arkeolojik kazılarda bulundu

Su üzerinde hareketsiz görünce ceset sandılar! Gerçek ortaya çıkınca...

İletişim Başkanlığı'ndan 15 Temmuz'a özel etkinlikler: Milletin Zaferi temasıyla düzenlenecek