• $33,0781
  • €36,1637
  • 2608.64
  • 11139.5
26 Haziran 2024 Çarşamba

CHP'yle görüşülmesin mi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe'nin, Maliye ve Hazine Bakanı Mehmet Şimşek'i ziyaretinin yankıları sürüyor. Cumhur İttifakı'na yakın bazı isimler, Karatepe'nin görüşme sonrası yaptığı açıklamaları gerekçe göstererek "Bundan sonra görüşmeyelim" yönünde düşünce belirtiyorlar.

Oysa bu görüşme sonrası CHP'nin ucuz bir popülizm peşinde koştuğu kamuoyu tarafından daha net olarak görüldü. Mehmet Şimşek ile Yalçın Karatepe arasındaki bu görüşmenin nasıl kararlaştırıldığını hatırlayalım. Özgür Özel, Erdoğan'la yaptığı görüşmede Maliye Bakanı'na nasıl kaynak bulunup oluşturulacağına dair ders vermek istediklerini aktarmıştı. Erdoğan da "o zaman hadi buyurun, gidip anlatın" diyerek kendilerine randevu almıştı.

Peki CHP nasıl bir dosya ile Mehmet Şimşek'e gitti? Karatepe dört maddelik bir öneri paketiyle Şimşek'in karşısına çıktı. Asgari ücrete zam, emekliye zam, tarım desteklerinin artırılması ve vergide adalet!

CHP, bu maddelerle hükümette olmayan hangi aklı vermiş oldu?

Aslında CHP, bu ziyaretle hükümetin üzerinde bir ekonomik akla, beceriye, niteliğe sahip olmadığını açık bir şekilde kanıtladı. Maliyenin asla CHP'ye teslim edilemeyeceğini gösterdi.

Bu CHP'den, bu ziyaretlerden korkmaya, çekinmeye gerek yok, gelip gitsinler istedikleri kadar. Sonunda sadece kendi beceriksizliklerini halka göstermiş oluyorlar.

FETÖ; BİR ZOMBİ SÜRÜSÜ

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, katıldığı bir canlı yayında Fetullahçı terör örgütünün deşifre edilme sürecini anlatırken ilginç bir ifade kullandı. Dönemin MİT Müsteşarı Fidan, ByLock'u çözdükçe bir zombi sürüsüyle karşı karşıya olduklarını gördüğünü söyledi. Yüzlerine maske takıyorlar, mensuplarını iki ayrı kimlikle yetiştiriyorlar. Şizofrenik bir hayat yaşıyorlar...

Siyasette, bürokraside, medyada, hatta toplumda Fetullahçı örgütle ilgili kafaların karışmasının sebebi bu çift kimlikli örgüt hayatıydı. Asker ama örgüt mensubu; savcı-hâkim ama Haşhaşi; polis ama militan; gazeteci ama kumpasçı...

Örgütün firari yöneticilerinden bazıları daha yeni yeni "kod isim almak yanlıştı" türünden itiraflarda bulunup günah çıkarmaya çalışıyorlar. FETÖ, hepsini birer zombiye dönüştürmüş hâlâ farkında değiller.

FETÖ'nün istihbarat ürünü bir yapı olduğunun en büyük kanıtlarından biri de bu çift kimlikli, üyelerini zombiye dönüştüren özelliği. İstihbarat servisleri, herhalde "cemaat" adı altında bir zombi ordusu nasıl oluşturulur sorusuna FETÖ'yü örnek gösteriyorlardır. Sıfır maliyetsiz bir ordu!

<p>Trump'ı 'kaçak göçmenler' kurtardı...</p><p>Yasa dışı göçmenlerle ilgili tabloyu okumak için başı

Trump'a suikast girişimi neden öngörülemedi?

Üniversite tercihi yapacaklar dikkat! İşte en çok para kazandıran meslekler

Kıbrıs Barış Harekatı'nın az bilinen fotoğrafları! İlk kez göreceksiniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (18 Temmuz 2024)