• $32,5038
  • €34,7826
  • 2499.53
  • 9693.46
6 Nisan 2018 Cuma

CHP’nin “Mehmetçik” alerjisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mehmetçik ile dayanışma amacıyla sınıra giden sanatçı ve ünlü sporculara “rezil adamlar” diyerek tepki gösterdi. Yine aynı bildik “diktatörlük” demagojisi yapmayı sürdürdü. Oysa Kemal Bey, neredeyse her grup toplantısında DHKP-C için açlık grevine girenlere destek çıktı, onlara dayanışma mesajı gönderdi. Kılıçdaroğlu değil miydi Diyarbakır’da çukur kazan PKK’lılara bile “arkadaşlar” diyerek “empati” yapmaya çalışan?

Kılıçdaroğlu’nun ne bir ayarı var, ne bir tutarlılığı!

Sanatçılar, akademisyenler, bilim insanları, ünlü sporcular Mehmetçik için harekete geçtiğinde, kendi ülkesi için bir şey yaptığında, milletinin yanında yer aldığında CHP’den anlaşılmaz tepkiler yükseliyor. Muhakkak takacak bir kulp buluyorlar her şeye; bu asker alerjisinin, millet alerjisinin sebebi nedir?

DHKP-C’yle, PKK’yla, darbeci hainlerle “empati” kurabilecek kadar “liberal” olan CHP yöneticileri ve özellikle de Kemal Kılıçdaroğlu, sıra teröre karşı canını ortaya koyan Mehmetçik ile dayanışma içine giren sanatçıya, sporcuya, bilim insanlarına neden öfke duyuyor, tepki gösteriyor?

CHP’nin gerçeği işte bu tutarsızlıkta gizli. CHP’yi anlamak, tanımak isteyenler işe muhakkak bu tutarsızlıktan başlamalı.

Hükümete karşı eleştirel durmak istediğini anlayışla karşılasak bile CHP, Türkiye’nin bekasını sağlama almak amacıyla düzenlenen Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatına neden karşı çıkıyor? CHP, Zeytin Dalı harekatına en az FETÖ ve PKK çevreleri kadar tepki geliştirdi, tavır aldı. Yalan mı?

Keşke bu operasyonlara karşı çıkmalarının sebebi “siyasi” olsaydı; “Erdoğan’a yarar” diye mesafeli duruyor görünselerdi. Maalesef Afrin operasyonuna ABD gibi “PKK/YPG’ye zarar veriyor” diye karşı çıkıyorlar. Asıl sorun da bu; muhalefet, ABD merkezli düşünüyor, tavır alıyor, hareket ediyor. Akademi, sanat, spor ve medya dünyası adım adım ABD’nin dümen suyundan çıktığı için de CHP tepki gösteriyor.

CHP yöneticileri bugüne kadar PKK’nın siyasi uzantısıyla ilgili hiçbir dayanışma gösterisini kaçırmadı. HDP’liler nerede CHP’liler ordaydı. CHP milletvekillerine bakın; FETÖ’yle dayanışma için adliye adliye dolaşıyor, mahkeme mahkeme geziyorlar. 250 vatandaşımızı şehit eden darbeci hainlerle dayanışma gösterecek onlarca gerekçe buldular ama askerle, milletle, hükümetle şu ana kadar en küçük bir dayanışma hareketi geliştirmediler.

CHP millete, devlete, askere karşı nerede bir hareket varsa orada hemen yerini alıyor. Bu böyle gitmez. CHP sözde devletin partisiydi ama bugün devletin bekasını tehdit eden bir parti durumunda. Devlet ve millet düşmanlığı yaparak bir yere varılmaz. Bu gidişata ya CHP tabanı bir son verecek ya da devlet!

<p>Aksaray'da polis uygulamasına takılan ve 'Cenazeden geliyorum' diyen sürücü 0.51 promil alkollü ç

Polis ekiplerini şaşkına çeviren yalan! 'Cenazeden geliyorum' dedi, alkollü çıktı

BİM 23 Nisan 2024 aktüel ürünler kataloğu

İsrail'de on binler sokağa çıktı: Netanyahu'ya istifa çağrısı!

Kaçıran pişman oluyor: 50.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…