• $15,598
  • €16,2865
  • 905.42
  • 2404.39
23 Nisan 2021 Cuma

CHP'nin idam hevesi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a idam ipini gösterenlerin Türk milletine hayırlı bir hizmeti dokunabilir mi?

Erdoğan'ı öldürmeyi sanki denemediler! 15 Temmuz'da FETÖ timleri Erdoğan'ı kaldığı otelden almaya giderken neyin hazırlığı içindeydi? Ailesiyle beraber Erdoğan'a hangi sonu hazırlıyorlardı? Erdoğan'ı yaşatmayı mı düşünüyorlardı?

Erdoğan, o gece İstanbul Havalimanı'na indiği sırada FETÖ darbesi de yenilmişti. Erdoğan'ın yaşaması milletin 15 Temmuz zaferini kazanmasının da ilanı oldu. Erdoğan'ı öldürmeyi başarabilselerdi Türkiye'nin yağması başlayacaktı. Başımıza bin türlü çorap örülecekti. Hem de ne çoraplar! Irak'tan, Suriye'den beter günler Türkiye'yi bekliyor olacaktı. Yüzyıl sonra yine işgal kapıları açılacaktı.

Erdoğan'ı o gece şehit edememeleri ve yurtdışına kaçırtamamaları FETÖ ve CHP kadar içerideki gizli Erdoğan karşıtlarını da hayal kırıklığına uğrattı. Milletin yanında, milletin önünde darbeye karşı direnmesi Türkiye'nin düşmesini önledi.

CHP yöneticilerinin, bugünlerde tekrardan Menderes'in akıbetini hatırlatarak Erdoğan'ı tehdit etmeleri, 15 Temmuz'da yarım kalan hesapların ve planların hâlâ yürürlükte olduğunu gösterir.

15 Temmuz akşamı Erdoğan'ın üzerine gönderilen FETÖ timleri ile Menderes'in idam ipini Erdoğan'ın boynuna geçirmeye çalışan CHP yöneticileri arasında amaç bakımından herhangi bir fark yoktur. FETÖ ve CHP, birbirini tamamlayan bir bütünün parçalarıdır. Biri diğerinin uzantısıdır.

Emekli amirallerin muhtırasıyla bu ülkeye hakim kılmaya çalıştıkları havanın ipuçları da ortaya çıktı.

Yalan, iftira, tehdit ve şantaj yüklü kampanyalarla, siyasi bir darbeyle 2023'ü oldu bittiye getirmeyi hedefliyorlar. İdamı dillerinden düşürmemelerinin sebebi bu. Büyük cinayetler, yıkımlar olmadan Türkiye'yi ele geçiremezler. Zira amaçları sadece iktidarı almak değil, Türkiye'yi ele geçirmek.

CHP'nin değişmez istikameti ve hedefi Erdoğan'ı devirerek Türkiye'yi düşürmektir. Saf olmaya hiç gerek yok; FETÖ de CHP de bu yolun yolcusudur.

<p>Arabesk müziğin önemli temsilcilerinden Ümit Yaşar, meslek hayatının ilk röportajını Akşam Gazete

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Kargalar boş evdeki duşakabini bakın ne hale getirdi! Eve gelince gözlerine inanamadı

Ormanların kralının zor anları! Hayatta kalmak için her şeyi yaptı...

Farkında olmadan evinizi kirleten 8 eşya