• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
15 Ocak 2024 Pazartesi

CENTCOM imzalı terör saldırısı

Ortadoğu'daki terörün kaynağında doğrudan ABD vardır. Bu gerçeğin altını çizmeden herhangi bir terör değerlendirmesi yapmak baştan hatalı olur.

Irak'ta yıllardır süregelen istikrarsızlık 1. Körfez Harekâtı'yla başladı. 2003'te Irak'ı doğrudan işgal eden ABD ve arkasındaki Batılı koalisyon güçleri, milyonlarca insanın ölmesinden sorumlu olduğu gibi bugünkü terörün boy vermesini sağlayan istikrarsız tablonun da sorumlusudur.

Suriye'de milyonlarca insanın hayatını kaybettiği iç savaşın arkasında da ABD ve Batılı devletler var. Bu iç savaşta bölgedeki işbirlikçilerin dahlinin olması özneyi değiştirmez.

Ortadoğu'da terör hareketleri doğrudan ABD işgalleriyle bağlantılıdır. Bugün Ortadoğu'daki terör saldırılarını ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) yönetiyor.

Türkiye'yi hedef alan terör saldırılarının arkasında da CENTCOM bulunmaktadır. Terör örgütü PKK/SDG uzun süredir ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'nın doğrudan yönetimi altında hareket ediyor. CENTCOM Kuzey Suriye'de SDG ile olan yakınlığını gizlemiyor. Dünyanın gözleri önünde cereyan eden bir yakınlık bu. Türkiye'ye karşı "ortak tatbikat" bile yapıyorlar. SDG ya da asıl adıyla YPG, CENTCOM'un Türkiye'ye karşı kurduğu bir terör ordusudur. Tepeden tırnağa eğitip donattıkları, finanse ettikleri, askeri ve siyasi koruma altına aldıkları bir yapı açık ki "ortak" değil, doğrudan kendilerinin sahibi olduğu bir terör ordusu anlamına gelir.

Suriye işgaliyle birlikte terör örgütü PKK'nın ABD'nin gizli ordusu olduğu gerçeği de kendisini iyice açık etmiştir. FETÖ'nün ABD'yle yakınlığı ve ilişkisi neyse terör örgütü PKK'nın da ABD'yle olan ilişkisi ve bağı odur. Birbirini tamamlamak amacıyla kurulan bu iki proje terör örgütü, ABD üretimi yapılardır.

Türkiye'yi hedef alan terör saldırılarının arkasında CENTCOM'un imzası vardır. CENTCOM, bu terör saldırılarıyla Türkiye'yi Irak'ın kuzeyinden çıkmaya zorlamaktadır. Irak'ın kuzeyindeki askeri üs bölgeleri terör örgütünün Irak'ta tutunmasını tümden engelleyecek nitelikte stratejik öneme sahiptir. Bu askeri üs bölgelerini kim kontrol ederse Irak ve Türkiye'de söz sahibi olur. Bu askeri üs bölgelerinin PKK'nın kontrolüne geçmesi, ABD'nin Irak ve Türkiye'yi hedef alan stratejisinin adım adım gerçekleşmesini sağlar.

Terör örgütü PKK'nın askeri üs bölgelerine geçekleştirdiği saldırıların ardından "Türkiye geri çekilmelidir" diye yaygara yapanlar aslında CENTCOM'un güdümünde 5. Kol faaliyeti icra etmektedirler. Bunların içinde tanıdık siyasi ve askeri kişiler olduğu gibi gazeteci ve kanaat önderleri de bulunuyor.

Ne var ki devlet her şeyin farkında; terörün arkasında CENTCOM'un olduğu da biliniyor. CENTCOM'un nasıl bir provokasyon peşinde koştuğu da sır değil. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu gerçeğin farkında. Ancak devlet öncelikleri karıştırmıyor. Her şeyin bir zamanı var, sırası var.

<p>Denizli'deki suç örgütü operasyonunda yakalanan 21 şüpheliden 17'si tutuklandı. </p><p>İl Emniyet

Suç örgütüne yönelik operasyon: 17 kişi tutuklandı

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi