• $13,5674
  • €15,3048
  • 804.451
  • 1968.63
30 Aralık 2020 Çarşamba

Babacan CHP'de ‘deva' arıyor

Başörtüsü sorununu CHP çözmüş olmalı ki, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan bugün o tarafta, 28 Şubatçılarla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı mücadele ediyor.

Ali Babacan, partisinin kongresinde kız kardeşinin 28 Şubat’ta başörtüsü yüzünden maruz kaldığı baskıyı anlatırken gözyaşlarını tutamadı.

İyi de peki bu ne tutarsızlık? 28 Şubat’ı gerçekleştiren siyasi güçlerle bugün neden bir aradasın?

CHP, 28 Şubat’ın siyasi gücü değil mi?

Babacan başörtüsünü yasaklayan, ezanı Türkçe okutma özlemiyle yanıp tutuşan ve bunu da her fırsatta hayata geçirmeye çalışan CHP’lilerle neyin mücadelesini verecek?

Erdoğan’ı devirme mücadelesinin dışında!

CHP dün hangi kavganın içindeyse bugün de aynı mücadelenin içinde. CHP’nin bütün savaşı dindarlarla değil mi?

Burada Ali Babacan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu gibi aktörlerin CHP’de buluşmasının amacı işte bu gerçeğin üstünü örtmekten ibaret.

Batı’nın desteğiyle bir araya getirilen muhalefet cephesine verilen görev dindar cumhurbaşkanımızı iktidardan uzaklaştırmaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde devlet ilk defa bu kadar milletin devleti haline gelmiştir. Millet de ilk kez Erdoğan döneminde kendi iradesinin iktidara bu kadar çok yansıtabilmiştir.

28 Şubat’ın siyasi güçlerini ve dış destekçilerini rahatsız eden de budur.

Erdoğan’ın arkasındaki bu toplumsal desteği parçalamak için de Ali Babacan ve arkadaşlarını AK Parti’den kopararak ayrı partiler kurdurdular. Amaçları da Erdoğan’ı iktidardan uzaklaştırmak. 28 Şubatçıların hayallerini gerçekleştiriyorsunuz aslında Sayın Babacan. Bunu da bilmiyor olamazsınız herhalde! 

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar