• $28,9208
  • €31,485
  • 1924.11
  • 8026.27
15 Mart 2019 Cuma

Ankara’ya layık gördükleri aday

“Devşirme muhalefet”in geleceği nokta burasıydı; Erdoğan’ı zayıflatmak için sağdan soldan devşirdikleri adayların her gün yeni bir foyası ortaya çıkıyor. Ellerindeki en “sağlam” aday olan ve Ankara’ya layık gördükleri Mansur Yavaş da sahte senet düzenlemekten tutalım (1. İcra Mahkemesi’nin kararına göre) Yargı içinde çete kurmaya, vergi kaçırmaktan şantaj ve tehdide kadar ne kadar mafyatik iş varsa hepsiyle suçlanıyor.

Muhalefetin başkenti teslim edeceği aday böyle tartışmalı bir isim mi olmalıydı?

Yok efendim, AKP Ankara’yı kaybedeceğini anlayınca bu tür Yargı oyunlarına başvurdu, başkan adayımız Mansur Yavaş bey suçlu değil, mağdur!

İyi de Mansur Yavaş bile karıştığı bu suçları doğru düzgün inkar edemiyor. Sahte senet düzenlediği mahkeme kararı. Yavaş, bunu reddederken yaptığı savunmasında vergi kaçırdığını kabul ediyor, attığı tehdit şantaj mesajlarını da üstleniyor.

AK Parti Mansur Yavaş’ı suçlasa n’olur, savunsa n’olur; ortada ciddi kabahati-suçu bulunan bir aday var. Muhalefet vergi kaçırmaya ne diyor? Özel hayatın gizliliği üzerinden yapılan şantaja, tehdide? Yasadışı iş takipçiliği ve vergi kaçırdığı sabit olan bu adaylarını savunmaya devam edecekler mi?

Bütün seçim kampanyalarında adayların kariyeri, iş hayatı didik didik edilir. Yavaş’ın vukuatlarının seçime 20 gün kala ortaya çıkmasına değil, aksine, bugüne kadar gizlenmiş olmasına şaşırmalıyız. Bütün Ankara’nın bildiği bu yolsuzlukları medyanın bugüne kadar gizlemesi ve gündeme getirmemesi kabahatlerin en büyüğüdür. Mansur Yavaş, kaç dönemdir Ankara için yarışıyor? 10 yıldır Ankara için uğraşan bir adamın Ankara’daki vukuatları gözler önünde olmasına karşın nasıl gizlendi, yok sayıldı? Melih Gökçek’in karşısına aday olarak çıkarıldığında neden medya Yavaş’ın vukuatlarını gündeme getirmedi? CHP’nin adayı olunca dokunulmaz mı oluyor Yavaş?

Muhalefetin başkent Ankara’yı düşürmeye çalıştığı, bunun için Mansur Yavaş’a büyük umut bağladığı ortada. Dışarıdan içeriden ne kadar Erdoğan karşıtı yapı, kurum ve kişi varsa bu projeye destek oldu. Ankara’yı düşürmek için el birliği yaptılar. Şimdi destekledikleri adayın foyaları bir bir ortaya çıkınca da ağlamaya başladılar. Muhalefet “devşirme” adaylar yerine kendi partilerinden isimleri listeye koyup aday yapsa belki de bunlar hiç yaşanmayacak, Mansur Yavaş da iş takipçiliğine kaldığı yerden sorunsuz bir şekilde devam edecekti. Ancak şapka düştü, kel göründü; bu saatten sonra Yavaş’ın Ankara’yı kazanması mümkün değil. Zira Ankaralılar, kendisine layık olmayanı seçip şehrin yönetimini ona teslim etmez. Buna inanmayan varsa 15 Temmuz gecesine baksın; darbecilerin düşüremediği şehri FETÖ ile dirsek temasında olan muhalefet ve adayları hiç düşüremez. Bu kesin bilgi!

<p>Beşiktaş Başkan Adayı Serdal Adalı, başkanlık yarışındaki rakibi Hasan Arat'ın, Paris Saint-Germa

Serdal Adalı'dan Hasan Arat'a: Bando mızıkayla transfer yapılmaz

Pekmez ve limon küründen sabahları tüketen yaşadı! Faydaları saymakla bitmiyor

İnsani ara bitti vahşet başladı... İşgalci İsrail Gazze saldırılarını yeniden başlattı

UNESCO'nun Türkiye'de koruma altına aldığı ilk eser! Restorasyonda sona yaklaşıldı