• $31,0219
  • €33,7209
  • 2022.42
  • 9312.12
1 Aralık 2023 Cuma

Akşener ve siyasi harakiri

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin yerel seçimlerdeki işbirliği teklifini, İYİ Parti Genel Merkezi'nde Meral Akşener'e iletti. Akşener, CHP'nin teklifini, Genel İdare Kurulu'nda görüşerek karara bağlayacaklarını duyurdu.

Özgür Özel'in ziyaretinin zamanlaması planlı ve hesaplı. Özel, Meral Akşener'in uzunca bir süre yıpratıldığı, parti içi kargaşa ve sorunlarla iyice yorgun düşürüldüğü bir anda ziyaretini gerçekleştirdi.

Ekrem İmamoğlu'na yakın CHP medyası, bir süredir Meral Akşener'e yönelik baskı ve yıpratma yayınları sürdürüyordu. 81 ilde kendi adaylarıyla seçime girmek istediğini açıklaması üzerine Akşener'e yönelik kapsamlı bir linç kampanyası başlatılmıştı. Akşener'in bahsettiği, kendisini hedef alan psikolojik harp yöntemi, işte CHP çevrelerinde ateşlenen bu linç kampanyasıydı.

Meral Akşener iyice yıpratıldıktan sonra, kıvama geldiği düşünülerek önce Ekrem İmamoğlu tarafından telefonla arandı, ardından da Özgür Özel'in ziyareti gerçekleşti.

İYİ Parti'de Meral Akşener'den başka CHP'yle ittifaka ayak direyen kimsenin olmadığı anlaşılıyor. Daha önce partisi arkasında durmadığı için Akşener masaya dönmek zorunda kalmıştı.

Bu kez de farklı olması beklenmiyor. CHP, İYİ Parti'de bazı yönetici isimleri İstanbul ve Ankara belediyeleri üzerinden ekonomik olarak bağlamış durumda. İYİ Parti'yi domine eden bu yönetici grup, Akşener üzerinde baskı oluşturabiliyor.

Ayrıca İYİ Parti'nin kuruluşu esnasında yerleştirilen FETÖ'ye yakın bazı isimler de parti içinde operasyon yapabilme kabiliyetine sahip. Akşener'in, İYİ Parti'yi bağımsız müstakil parti haline getirmesi hayli zor görünüyor.

Meral Akşener "İstanbul ve Ankara hariç seçimlere müstakil gireceğiz" diyerek, bu kararı da GİK'e aldırtarak kendisine bir çıkış yolu aralayabilir; fakat, bu formüle razı olması halinde bile Meral Akşener'in siyasi iddiası biter ve "lider" kişiliği de büyük yara alır. İYİ Parti de siyasi tarihe CHP'nin küsurat hesapları için kurulan, çalışan bir parti olarak geçer. Bir lider için siyasi harakiri yapmak herhalde buna denir.

<p>Alınan bilgilere göre, Batman-Siirt çevre yolunda yaya geçidinden yolun karşısına geçmeye çalışan

Batman'da feci kaza kamerada: Otomobilin çarptığı genç kız metrelerce savruldu

60.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İşte ikinci el otomobiller…

BİM 23 Şubat 2024 aktüel ürünler kataloğu yayınlandı

Dünyanın en kirli halısı! Son halini gören gözlerine inanamıyor