• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
20 Aralık 2023 Çarşamba

Akşener, İmamoğlu'nu da Özel'i de bitirir

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin içişlerine müdahale edilmesini "savaş ilanı" olarak değerlendirip CHP'ye "hodri meydan" dedi.

Savaşa hazır olduğunun altını çizen Meral Akşener şu tarihi çıkışı yaptı: "Buradan ilan ediyorum. Tek başımıza giriyoruz, her yerde tek başımıza giriyoruz. İstanbul'da da Ankara'da da tek başımıza giriyoruz."

Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'a "korkaklar" diyen Akşener, ilk kez bu kadar net biçimde CHP dayatmasına karşı yumruğunu masaya vurdu.

Akşener'in eski ittifak ortaklarıyla kanlı bıçaklı hale gelmesi şüphesiz kamuoyunda da büyük bir hayretle karşılanıyor. Fakat, bu gelişmelere şaşırmamak gerekiyor. Sürecin gidişatı er ya da geç İYİ Parti ve CHP'yi karşı karşıya getirecekti.

İki tarafın karşı karşıya gelmesinde CHP kurultayının önemli bir dönemeç olduğunu söyleyebiliriz. Ekrem İmamoğlu-Özgür Özel ikilisinin CHP yönetimini devralmasıyla beraber Akşener'e yönelik baskı ve tehditler arttı.

İmamoğlu İstanbul'u kazanmak için İYİ Parti'ye ihtiyaç duyarken, Özgür Özel de koltuğunu korumak için İYİ Parti'nin desteğine muhtaç.

Akşener'in seçimlerden sonra kendisine ve partisine yeni bir yol çizmesi İmamoğlu ve Özel'in kişisel kariyer hesaplarını alt üst edecek nitelikteydi. Bu yüzden önce Akşener'i ikna etmeye çalıştılar, bu olmayınca da İYİ Parti'yi ele geçirmeye kalkıştılar. Bunlar olmayınca da yeni bir operasyonu devreye aldılar: İYİ Parti'yi içeriden kaosa ve çözülmeye sürükleyip Meral Akşener'i de istifaya zorladılar.

Meral Akşener, tüm bu dayatmalara ve operasyonlara direnerek ciddi bir başarı elde etti. İmamoğlu ve Özel ikilisinin siyasi operasyonları ve komploları amacına ulaşamadı.

Üstelik Meral Akşener en önemli kozunu da masaya sürmüş değil. Hem İmamoğlu'nu, hem Özel'i bitirecek hamleleri seçim kampanyası döneminde devreye alacak. Akşener, İmamoğlu'nu da Özel'i de bitirecek tecrübeye sahip. Akşener, bunun işaretini daha evvel "manda ve himaye tuzağına geçit vermeyeceğiz" diyerek vermişti. Akşener, kendisine operasyon çeken İmamoğlu ve Özgür Özel'i yaptıklarına pişman edecek bir hazırlıkta. Kaybeden İmamoğlu ve Özel olacak.

<p>Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, refüjdeki aydınlatma direklerine çarparak devrilen kamyondaki sür

Manisa'da kamyon devrildi: 1 ölü 1 yaralı

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi