• $ 6,7296
  • € 7,5791
  • 367.292
  • 109111
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

ABD TIR'ları terör örgütüne ne taşıyor?

ABD Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada Şırnak’ta şehit düşen üç askerimiz için başsağlığı dilendi. Açıklamada “ABD, PKK’lı teröristlerin gerçekleştirdiği bu saldırıyı kınamakta, terörle mücadelede Türkiye’nin yanında yer almaya devam etmektedir” dendi.

Söz konusu açıklamayı görünce “İyi ki yanımızdasınız; ya yanımızda olmasaydınız neler yapardınız” demek geçti içimden.

ABD TIR’ları ne taşıyor PKK/YPG terör örgütüne? Ekmek, su mu? Savunma Bakanlığı’nın açıklamalarında ABD’nin, terör örgütü YPG’ye sevk ettiği silah dolu TIR’ların sayısının 40 bini bulduğu belirtiliyor. O TIR’lar askerlerimize ölüm taşıyor. Üstelik “PKK ayrı YPG ayrı” diyen ABD’li yetkili de pek kalmadı; Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey, konu açıldığında artık YPG’nin PKK’nın uzantısı olduğu gerçeğinin farkında olduğunu ifade etmekten kaçınmıyor.

Terör örgütü PKK’nın da, YPG’nin de Pentagon’un taşeron örgütleri olduğu iyice ayyuka çıkmış durumda. Washington, bu terör örgütlerini Ankara’yı hizaya getirmek için taşeron olarak kullanıyor ve bu gerçek bir sır olmaktan çoktan çıkmış durumda.

PKK, YPG ve HDP’nin arkasında Pentagon var. Ankara’nın Fırat’ın doğusunda kurulmak istenen “Garnizon devlet”e müsamaha göstermemesi karşı karşıya kaldığımız terörün gerçek sebebidir. Washington, PKK kartını kullanarak Ankara’yı yanı başında bir terör devletine razı etmeye çalışıyor. Türk milleti bu gerçeği görüyor artık.

“Türkiye’nin yanındayız” mesajlarının devlet ve millet nezdinde hiçbir inandırıcılığı yoktur. Washington, Ankara’yla birlikte terörün kaynağını kurutmaya yanaşmadığı sürece de verilecek olan “yanınızdayız” mesajlarının hiçbir anlamı olmayacaktır.

MSB: Terör örgütü PKK'nın bir ini daha yok edildi

MSB: Terör örgütü PKK'nın bir ini daha yok edildi

AK Parti MYK Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında to

AK Parti MYK Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı

Böyle avlanma metodu hiç görmediniz

Böyle avlanma metodu hiç görmediniz

Fransa sokakları alev alev

Fransa sokakları alev alev