• $31,4371
  • €34,1254
  • 2106.58
  • 9047.16
23 Ağustos 2019 Cuma

ABD TIR'ları terör örgütüne ne taşıyor?

ABD Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada Şırnak’ta şehit düşen üç askerimiz için başsağlığı dilendi. Açıklamada “ABD, PKK’lı teröristlerin gerçekleştirdiği bu saldırıyı kınamakta, terörle mücadelede Türkiye’nin yanında yer almaya devam etmektedir” dendi.

Söz konusu açıklamayı görünce “İyi ki yanımızdasınız; ya yanımızda olmasaydınız neler yapardınız” demek geçti içimden.

ABD TIR’ları ne taşıyor PKK/YPG terör örgütüne? Ekmek, su mu? Savunma Bakanlığı’nın açıklamalarında ABD’nin, terör örgütü YPG’ye sevk ettiği silah dolu TIR’ların sayısının 40 bini bulduğu belirtiliyor. O TIR’lar askerlerimize ölüm taşıyor. Üstelik “PKK ayrı YPG ayrı” diyen ABD’li yetkili de pek kalmadı; Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey, konu açıldığında artık YPG’nin PKK’nın uzantısı olduğu gerçeğinin farkında olduğunu ifade etmekten kaçınmıyor.

Terör örgütü PKK’nın da, YPG’nin de Pentagon’un taşeron örgütleri olduğu iyice ayyuka çıkmış durumda. Washington, bu terör örgütlerini Ankara’yı hizaya getirmek için taşeron olarak kullanıyor ve bu gerçek bir sır olmaktan çoktan çıkmış durumda.

PKK, YPG ve HDP’nin arkasında Pentagon var. Ankara’nın Fırat’ın doğusunda kurulmak istenen “Garnizon devlet”e müsamaha göstermemesi karşı karşıya kaldığımız terörün gerçek sebebidir. Washington, PKK kartını kullanarak Ankara’yı yanı başında bir terör devletine razı etmeye çalışıyor. Türk milleti bu gerçeği görüyor artık.

“Türkiye’nin yanındayız” mesajlarının devlet ve millet nezdinde hiçbir inandırıcılığı yoktur. Washington, Ankara’yla birlikte terörün kaynağını kurutmaya yanaşmadığı sürece de verilecek olan “yanınızdayız” mesajlarının hiçbir anlamı olmayacaktır.

<p>Beylikdüzü'nde denetim yapıldığı sırada 'Dur' ihtarına uymayan abartı egzozlu ve kasksız motosikl

Beylikdüzü'nde film sahnelerini aratmayan kovalamaca

ABD'yi kar fırtınası vurdu: Otoyollar kapalı

Gazze'ye uçaklarla insani yardım bırakıldı

BİM'de bu Salı neler var? BİM 5 Mart 2024 aktüel ürünler kataloğu