• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
20 Nisan 2022 Çarşamba

6'lı masa da Kandil'i kurtaramaz

TSK'nın Kuzey Irak'taki PKK üslerine yönelik başlattığı "Pençe-Kilit" operasyonuyla gözler yeniden bu bölgeye çevrildi.

Terör örgütü PKK, Kuzey Irak'taki varlığını büyük oranda Amerikan işgalinin yol açtığı otorite boşluğuna borçlu. ABD'yle birlikte İran'ın da katkı ve desteğiyle PKK, Irak'ta varlığını hâlâ sürdürebiliyor.

Yakın zamana kadar da PKK, Kuzey Irak'ta büyük bir hakimiyet kurmuş durumdaydı. Barzaniler bile büyüyen gücü karşısında PKK'dan korkar durumdaydılar. Fakat Türkiye'nin ağırlığını koymasıyla işler biraz değişti. PKK devlet kuruyoruz diye övünürken bir anda yeraltı sığınaklarına sıkışıp kaldı. O devasa coğrafyayı Türkiye PKK'ya dar etti.

Pençe-Kilit operasyonu, PKK'nın Kuzey Irak'taki varlığının sonunu getirecek bir harekât silsilesinin tam ortasında yer almaktadır.

Rusya-Ukrayna savaşıyla beraber konjonktür değişti; Türkiye, aradığı elverişli şartlara nihayet kavuştu. Terör örgütünün Irak'ta, Suriye'de bırakalım devlet kurmasını varlığını devam ettirmesi bile imkânsız hale gelecektir artık.

Kendilerini unutturduklarını düşündükleri bir anda Pençe-Kilit operasyonuyla sınır hattımıza yakın terör kampları, üslenme ve barınma alanları; sığınaklar, mağaralar baskına uğradı. Kandil, 2023'e kadar yer altlarında gizlenerek, mağaralarda saklanarak hayatta kalmayı planlıyor. 2023'te 6'lı masa-7'li ittifak seçimleri kazanırsa Kandil de kefeni yırtacak; terör örgütünün umudu bu! Fakat görünen ne 6'lı masa, ne 7'li ittifak Kandil'i kurtarabilecek. PKK'nın da sonunu getirecek yeni bir döneme giriliyor. Pençe-Kilit operasyonu, işte bu yeni dönemin habercisi.

<p>Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, refüjdeki aydınlatma direklerine çarparak devrilen kamyondaki sür

Manisa'da kamyon devrildi: 1 ölü 1 yaralı

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi