• $ 8,3465
  • € 9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

30 Ağustos ve ‘Biden koalisyonu'

Garip bir muhalefetimiz var. Daha doğrusu Erdoğan karşıtı koalisyon. Bu koalisyonun ipleri ABD’ye kadar uzanıyor. Biden’ın açıklamaları, bu koalisyonu yeterli açıklıkta deşifre etmişti.

CHP’nin başını çektiği bu koalisyon, kaç gündür, 30 Ağustos Zafer Bayramı’na kutlama yasağı getirildiği yalanıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yükleniyor. ABD’nin “terör devleti”ne “dur” diyen, Akdeniz’de “Mavi vatan”ı savunan, ikinci bir “Sevr”e geçit vermeyen Erdoğan’ı 30 Ağustos’u yasaklamakla suçluyorlar!

Tabii, burada sadece 30 Ağustos’un yasaklandığı veya hakkıyla kutlanmadığı yalan değil; muhalefetin, 30 Ağustos ruhuna bağlılığı da koca bir yalan.

Ülkeyi işgale açık hale getirmek için darbeye kalkışan Pensilvanya ile kol kola girenlerin 30 Ağustos’u dillerine dolaması riyakarlıktır, ikiyüzlülüktür.

2023 seçimleri için HDP’yle gizli anayasa görüşmeleri gerçekleştiren, protokol oluşturan, ittifak sağlayan muhalefetin, 30 Ağustos’tan, zafer bayramından bahsetmesi düpedüz bir sahtekarlıktır.

Muhalefet, Atatürkçülük oynayarak aslında bu ittifakın deşifre olmamasına çalışmaktadır. Bunların Atatürkçülüğü basit bir maskeden ibarettir. Bir yandan “Atatürk” diyecekler, diğer yandan da alttan alta da Türkiye Cumhuriyeti’nin altını oymaya devam edecekler.

Keşke Atatürk’e ve 30 Ağustos ruhuna biraz bağlı olan bir muhalefetimiz olsaydı. O zaman güney sınırlarımızda ABD’nin önünü açtığı “terör devletine” ve Akdeniz’deki ikinci Sevr dayatmasına karşı koyarlardı. Ve milletin de beka endişesi kalmazdı.

Şu gerçeği görelim; muhalefetin ya da yeni adıyla “Biden koalisyonu”nun tek bir amacı var; o da Erdoğan’ı devirerek ABD’nin Ortadoğu ve Türkiye politikalarının önünü açmaktır. Yoksa Atatürk’e, 30 Ağustos Zafer ruhuna bağlılıkları kocaman bir yalan sadece. Zamanla bu gerçeğin çok daha net görüleceğini ve anlaşılacağını düşünüyorum. 

62 yaşındaki Emine Eren'in enkazdan çıkarılma anı

62 yaşındaki Emine Eren'in enkazdan çıkarılma anı

İzmir'de yaralar sarılıyor: Depremin merkez üssü Seferihisar hava

İzmir'de yaralar sarılıyor: Depremin merkez üssü Seferihisar havadan görüntülendi

İzmir'deki depremin merkez üssü Seferihisar havadan görüntü

İzmir'deki depremin merkez üssü Seferihisar havadan görüntülendi

Ege Denizi'nde meydana gelen deprem Sisam Adası'nda hasara yol açtı

Ege Denizi'nde meydana gelen deprem Sisam Adası'nda hasara yol açtı