• $15,5369
  • €16,2463
  • 906.898
  • 2390.79
9 Şubat 2011 Çarşamba

Yüzde 51 şampiyon

Futbolda ikinci devrenin başlamasıyla Trabzonspor büyük bir şanssızlık yaşadı. Oysa ilk yarıyı lider olarak kapatan da aynı takımdı.
Bizi üzen spor yorumcularının ekranlarda Türk futboluna ışık tutup yön verme yerine, birilerinin mağlubiyetine sevinen tutumlar sergilemesi. Gerçi bu da onların hakkı. Ben ne kadar Trabzonspor'un başarısızlığına üzülüyorsam onlar da tuttukları takımın galibiyetine seviniyorlar.
İkinci devre yeni başladı. Bir takımı yüzde 70 şampiyon göstermek, diğerini şanssız bulmak gibi kesin ifadelerle konuşmak doğru değil. Trabzonspor 3 haftada kaybettiği puanları yine kendisi kazanmıştı.
Sadece cepten yedi. Niçin Trabzonspor tüm takımlardan ilerideydi çünkü çok çalıştı kazandı yine çok çalışacak ve bize göre yeni başlayan ikinci devrede de en üst sırada olacak. Hala lider. Bu sırayı koruyamayabilir. Ama yüzde 51 ile Trabzonspor'un şampiyon olacağı kanaatindeyim.

KARADENİZLİLER YILI
Trabzonspor'un, Antalyaspor maçındaki futbolunu oynadığı müddetçe galip gelmemesine imkan yok. Takım hızlıydı, iyi oynadı ama kazanamadı. Onları bırakıyoruz. Bugünden sonra takımın Şenol Güneş'le çok iyi neticeler alacağına Trabzonspor'un ligi şampiyon bitireceğine inanıyoruz. Bu arada Orduspor, Samsun ve Rizespor'un da en az iki tanesinin Süper Lig'e çıkmasını umut ediyoruz. Sevgili Trabzonspor taraftarları takımlarını sahalarda yalnız bırakmamalı. Birlik ve beraberlik içinde her yerde ona ulaşmalı. Hatta Orduspor, Samsunspor, Rizespor takımlarına da muhakkak destek verilmeli. Karadeniz takımları Türk futbolunun devrimci lideri Trabzonspor'un kardeşleridir. Hepsine başarılar diliyorum.

<p><b style='font-size: 1.6rem;'>Röportaj: Yasemin İlan</p><p>Arabesk müziğin önemli tems

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Haftanın yalanları deşifre edildi! İşte haftanın yalanları

Yetkililer doğruladı! Atom bombasından daha büyük

Kargalar boş evdeki duşakabini bakın ne hale getirdi! Eve gelince gözlerine inanamadı