• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
05 Mayıs 2012 Cumartesi

Sorumsuz yöneticiler şikeden bile tehlikeli

İbrahim Cevahir
İbrahim Cevahir
YAZARIN SAYFASI

Geçen haftaki yazımda Trabzonspor'un bundan böyle daha iyi neticeler alacağını belirtmiştim. Nitekim öyle de oldu. Trabzonspor, deplasmanda oynamasına rağmen G.Saray'a istediği futbolu oynatmadı. Eğer Burak'ın şutlarındaki şanssızlık olmasaydı, İstanbul'dan 3 puan bile çıkarabilirdi. Trabzonspor, maçın başından son 8-10 dakikasına kadar G.Saray'dan çok üstündü.
Şimdi gelelim gündemdeki en önemli konuya... Futbol Federasyonu'nun şike ve teşvik konusunda aldığı kararların ardından, kulüp yöneticilerinin centilmenliğe aykırı ve tribün anarşisini körükleyecek beyanlarda bulunduğuna şahit oluyoruz. Karşılıklı sarfedilen sözler ve suçlamalar o kadar sertleşti ki, en az şike ve teşvik iddiaları kadar Türk futboluna zarar verir hale geldi.
Bu noktada bizi en çok üzen durum; bu fütursuzca konuşmaları yapan insanların, iyi eğitimli ve kendi camiaları tarafından seçilmiş kişiler olmalarına rağmen, sorumsuzca hareket etmeleridir.
BAŞ SORUMLU YILDIRIM
Türk futbolunu çok tehlikeli olayların eşiğine getiren bu durumun birinci körükçüsü, devamlı olarak lüzumlu ya da lüzumsuz açıklamalar yapan sayın Aziz Yıldırım'dır. G.Saray Kulübü'nün, insanların yüzüne bakmadan kafasını havaya çevirerek konuşan başkanı sayın Ünal Aysal, ikinci körükçü... Bu konuşmaların etkisi altında kalarak ağzına geleni söyleyen sayın Nihat Özdemir üçüncü körükçü... Federasyonun Trabzonspor hakkında aldığı haksız kararlara olan itirazını bağırarak ifade eden sayın Sadri Şener de dördüncü körükçü.
Hepsi, çok önemli kulüplerin yöneticisi ama, sokak kabadayısı ağzıyla yaptıkları konuşmaların tribün anarşisini doğuracağını hesap edemeyecek kadar cahilce ve çocukça davranıyor.
Bu arkadaşlarımıza bir ağabey nasihatında bulunarak yazımı noktalamak istiyorum: Ben 50 yıl önce yöneticilik yapan rahmetli olmuş çok ağabeylerinizi tanıyorum. Onlar çok terbiyeliydi, üslupluydu ve sevecendi. Kulüpler birbirlerine saygılıydı. Futbolu bize onlar sevdirdi. Lütfen bu ağabeylerinizi örnek alın. Tehlikeli hadiselere zemin hazırlamayın. Korkulan olursa, hiçbiriniz sokağa çıkamazsınız.

<p>HDP Esenyurt ilçe binasında asılı, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın afiş ve posterleri

HDP binasına baskın

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Haftanın yalanları

En kötü yıl gerçekten 2020 mi? Bilim insanları, 536 yılına işaret ediyor