• $13,411
  • €15,2115
  • 793.26
  • 2014.21
15 Şubat 2012 Çarşamba

Şike hastalıkları

Şike davası Silivri'de görülmeye başlarken spor yorumcuları olayı hep kendi açılarından değerlendirip bir yargı ve mahkemenin devam ettiğini görmezlikten geliyorlar. Davalı kulüpler değil, yöneticiler. Lütfen bekleyelim. Aziz Yıldırım'ın da mahkemeden bir gün önce 'F.Bahçe işgal edilmek isteniyor' gibi beyanatlar vermesini yersiz buluyorum. Bunlar suçluluğun hareketli ya da hapisanede yatmanın psikolojik baskısı olabilir. Mahkeme kararından sonra herşey belli olacak.
Kişilerin şike olaylarına karışması takımlarımızı da sıkıntıya sokmuştur. Bu isimler beraat etseler bile artık mensubu oldukları kulüplerin yöneticiliğine aday olmamalıdırlar. Kulüpler suç işlemedi ve suç işlemez. Ama yöneticiler insan.
O nedenle insanoğlunun işleyeceği her suçu işleyebilirler ve hali hazırda 8 aydır devam eden olaylara baktığımızda suç işlenmişliği de görülmektedir.
Bu arada Futbol Federasyonu yeni başkanı ararken, eski başkanın yeniden başa geçmesi için Anadolu takımlarının Ankara'daki toplanması futbolumuza ayrımcılık getirecek gibi. İstanbul takımları olmadan birlik ve beraberlik olmaz.
ERZİK BAŞKAN OLAMAZ!
İlhan Cavcav'ın Şenes Erzik gelsin başkanlığımızı yapsın dediğini de duydum. Ama Şenes Erzik katiyen TFF Başkanı olamaz. Çünkü şu anda UEFA Başkan Yardımcısı'dır. Yani Platini'nin başına bir iş gelse Erzik otomatikman başkandır. Bu vesileyle Şenes Erzik'e futbolumuzun olduğu yerde çok ihtiyaçlı olduğunu hele hele bu devrede bu karmaşa içinde çıkacak yanlışlara meydan vermemek için elinden geleni yapacaktır.
Yukarıdaki yazılarımızın her birine bu gözlükle bakıp zarar vermemek için hepimizin az konuşması daha doğru olacaktır.

<p>Elon Musk liderliğindeki uzay taşımacılığı şirketi SpaceX tarafından geliştirilen Starship roketl

SpaceX roketleri, Katy Perry'nin klibinde oynadı | TeknoZone #15

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında