• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
13 Nisan 2011 Çarşamba

Seyircisiz maç olmaz

İbrahim Cevahir
İbrahim Cevahir
YAZARIN SAYFASI

Trabzonspor, takım halinde Şenol Güneş'in önderliğinde bütün gücüyle direncini devam ettiriyor. Fakat ne var ki; 6-7 hafta evvel seyrettiğimiz zevkli futboldan eser kalmadı. 'Güzel mücadele edelim' düşüncesi yerini 'Şampiyon olalım da nasıl olursa olsun'a bıraktı. Bunda da haklılar. Çünkü uzun süredir verilen emeğin meyvesini almaya az bir zaman kaldı.
Galatasaray maçında 3 puanı Trabzonspor aldı ama Galatasaray futbolun şanssızlığını yaşamakta. Sarı-Kırmızılılar, Trabzon maçında son haftalarının en güzel futbolunu oynadı ama sonuca gidemedi. Nasıl ki 11 haftadır Fenerbahçe şansıyla kazanıyordu Trabzonspor da artık şansı yanına aldı. Bu nedenle de Trabzonspor artık şampiyonluğa Fenerbahçe'den daha yakın.

YENİ BİR ÇARE GEREK
Sadece puan olarak değil, Trabzonspor 'Şampiyonluğu kaybedersem' korkusunu sırtından atmalı. O zaman daha cesur futbol oynayacaktır. Önümüzdeki maçlarda Trabzonspor, aradaki 2 puanlık farkı asgari 4'e çıkararak şampiyon olacaktır. Fenerbahçe ve Trabzonspor başbaşa... Bunu sürekli söylüyorum ama Trabzonspor'un şampiyonluğunu heyecanla bekliyorum.
Bir noktayı çok ama çok önemli görüyorum. Futbol Federasyonu, takımlar arasına birkaç taraftarın veya daha çok taraftarın yaptığı yanlıştan dolayı seyircisiz maç yerine başka bir ceza bulmalıdır. Yani seyircisiz maç cezası vermek takımın sadece birine değil her ikisine birden ceza oluyor. Ayrıca futbol severlere karşı en büyük ceza oluyor. Ekrandan seyrederken de hiç zevki olmuyor. İlla ceza verilecekse sahasındaki maçı dış sahalara alınabilir.
Türkiye Futbol Federasyonu bu sorunun üzerine eğilip yeni çareler bulmalıdır. Mevcut sistemle tribün anarşisini önlemek de mümkün değildir.

<p>SÜPER Lig'in 26.haftasında Beşiktaş, ligin iddialı ekiplerinden Gaziantep FK ile Vodafone Park'ta

Beşiktaş - Gaziantep Maç Önü

İstanbul'da ''kısıtlamasız'' ilk cumartesi günü

Şanlıurfa'da mağaralara operasyon: 29 gözaltı

Arşivlerden çıkan tarihe damga vuran anlar