• $7,4157
  • €8,9888
  • 437.798
  • 1467
17 Kasım 2011 Perşembe

Milli Takım görünümü

İbrahim Cevahir
İbrahim Cevahir
YAZARIN SAYFASI

Milli Takımımız'ın Hırvatistan'da oynadığı maç bir hayli zevkliydi ama ne yazık ki daha önce aldığımız 3-0'lık mağlubiyetin dezavantajı çocuklarımızın heyecanını da azaltmıştı. Buna rağmen ellerinden geleni yaptılar. Milli Takımımız'ın ölü değil diri olduğunu gördük.
Teknik Direktör Hiddink'in sözleşmesi dün itibariyle feshedildi. Bu hoca gelmeden önce yabancı bir teknik direktörün alınmaması gerektiğini, yerli bir hocanın getirilmesinin faydalarını, tercüman aracılığı ile anlaşmanın zor olduğunu kendi tecrübelerimle anlatmıştım.
37 yıldır uluslararası çalışıyorum. Lisanım olmadığı için tercümanlarla işleri yürütüyoruz. Tercüme hatalarından aldığım dersleri bilerek söylüyorum. O günkü boyu aklından ileri federasyon başkanı hangi hesaplarla bu işi yaptı, olayı ne kadar bilip bilmediği ortada. Bu fakir milletin akılsızca parasını harcamanın hesabını Cenab-ı Hak onlardan elbette ki mahşerde soracaktır.
TRABZONSPOR İYİ YOLDA!
Hiddink kötü değil, dünya çapında bir isim. Kötü netice aldı diye iyi değil demek istemiyorum. Ama tercüme ile bilgilerini başkalarına anlatmanın zorluğu ortada. Nitekim Türk futbolunu Dünya Şampiyonası'nda 3. yapmış bir hocaya sahip olan bir ülke olduğumuzu da herkes biliyor.
Bunun dışında Trabzonspor için de bir kaç satır yazacak olursak; ligler bittiğinde bütün kasnak ve omurgasını kaybetmesine rağmen şu anda ikinci sırada yer alıyor ve Şampiyonlar Ligi'nde de iyi işler yapıyor. Taraftardan ricam takımını galibiyette de mağlubiyette de her noktada destek olması.

<h3>Başkan Erdoğan’dan CHP’ye erken seçim yanıtı</h3><p>“2023’E KADAR BEK

27 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Eren-5 operasyonunda 53 sığınak ile 62 depo kullanılamaz hale getirildi

Tırnağınıza diş macunu sürüp bekleyin! Faydalarını öğrenince şaşıracaksınız