• $7,377
  • €8,9504
  • 438.558
  • 1537.71
04 Mayıs 2011 Çarşamba

Her ikiniz de şampiyonsunuz

İbrahim Cevahir
İbrahim Cevahir
YAZARIN SAYFASI

Son 3 haftaya girerken, Fenerbahçe ile Trabzonspor arasındaki yarış canhıraş devam ediyor. 73 puana sahip iki takımın, en yakın takipçisiyle arasındaki fark 18. Bu tabloya bakarak bile şunu çok rahat bir şekilde söyleyebilirim; hem Fenerbahçe hem de Trabzonspor Süper Lig'in tartışılmaz şampiyonlarıdır.
Kural bu kupayı alan takım şampiyon olarak ilan edilecek. Ama her iki takımı ortaya koydukları mücadele nedeniyle kutluyorum. İnanarak, mücadele ederek ipin ucunu bırakmama niyetinde olduklarını gösteriyorlar. Bu durumu kimse küçümseyemez ve küçültücü kelimeler de kullanamaz.
Futbol; Türkiye'de sporun birinci sırasını teşkil ediyor. Futbolseverler diğer sporseverlere nazaran çok daha fazla. Ülkemizde gazeteyi eline aldığında ön sayfaya bakmadan spor sayfasına bakanların sayısı daha fazla. Maçların sonuçlarına ve oynanan futbola kusur aramak yerine her iki takımı da alkışlamak sporun güzelliğidir. Şenol Güneş ve tüm futbolcularımızı gönülden kutluyorum. 3 haftanın sonunda Trabzonspor'un sevineceğine inanıyorum.

HOŞ GELDİN SAMSUN
Trabzonspor şampiyon olduğu takdirde Türk futbolunun ve Türk futbolcularının çoğunlukta olduğu bir takım şampiyon olacak. Ayrıca hem Trabzonspor hem de Fenerbahçe'nin hocalarının kendi çocuklarımız olması da beni mutlu ediyor. Tekrar etmekte fayda var; hakemlere karne doldurmaktan vazgeçelim. Onları rahat bırakalım hak edenin kazanması dileğiyle başarılar diliyorum.
Bu arada Samsunspor Süper Lig'e adını yazdırdı. Samsunsporumuz'a 'Hoş geldin' diyoruz. Süper Lig'e en çok veda eden ve dönen takım Samsunspor. Bir daha düşmeyeceğine inanıyorum. Samsun taraftarının birlik ve beraberlik içinde takımını kollamasını istiyorum.

<p>Terörist Öcalan ve PKK paçavralarıyla dolu olan binadaki  görüntüler gündeme bomba gibi düştü. Te

'HDP, PKK'nın hücre evi gibi çalışıyor'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mustafa Şentop'u ziyaret etti

Diyarbakır'ın ''çılgın projesi''ndeki ilerleme üreticiyi sevindirdi