• $9,2596
  • €10,7803
  • 526.383
  • 1409.56
28 Mart 2012 Çarşamba

Haklının hakkını verelim...

G.Saray'ı, Trabzon'un elinden hakem aldı... Gördüğüm kadarıyla ki, tamı tamına gördüm, futbolcu topun geldiği yeri bile görmüyordu. Topa el kol hareketi yapma niyeti zerre kadar yoktu. Uluslararası hakem olmasına rağmen Cüneyt Çakır bu pozisyonda haksız bir tercih de bulundu. Futboldan anlayan herkes, o ekrana bakan herkes, etrafımda sorduğum arkadaşlar da benim gibi gördüklerini söylediler. Maçta değildim, televizyondan seyrediyordum. Karadeniz Vakfı'ndaydık. Aramızda 6-7 tane G.Saraylı arkadaşımız vardı. Hepsi 'Hakemin tercihi' dedi. Onun için Trabzonspor'un elinden G.Saray'ı hakem kurtardı cümlesini çok rahat kurabiliyorum.
Normal sezonun bitimine iki hafta kala, fikstüre de bakıldığında G.Saray'ın yılın en iyi futbolunu oynadığını söyleyebiliriz. Zaten bunun sonucunda en iyi noktada olduğunu da hep beraber görüyoruz. G.Saray'ın hakkını veriyoruz ama Trabzonspor'un yaşadığı bu haksızlığı da söylüyoruz.
Takımların artık 90 dakikalık futbola takatı kalmadığı çok açık. Futbolu oynayan kazanmalıdır. Ama oynadığı halde hak ettiği halde ince düdük oyunlarıyla puan kaybetme durumunda diğer tarafın incindiğini unutmamalıyız.
HERKES SAYGILI OLSUN
Futbolumuzun yükselmesine; taraftarımız, futbolcumuz, takımlarımız, hakemlerimiz hep beraber destek olacağız. Birbirimize saygılı olduğumuz zaman sporda da başarının artacağına hiç şüphem yok.
Geliniz kendi takımımızın kazanmasını isteyelim ama futbolu oynayanın kaybetmesi için de çalışmayalım.
Yani haklının hakkını vermeyi hep beraber isteyelim. Gazeteyi aldığımız zaman önüne bakmadan spor sayfasını okuyan insanlarız. Bu hasreti samimiyetle, hoşgörüyle birbirimize saygıyla bitirir, sporun; kardeşlik, arkadaşlık, olduğunu öğrenmiş oluruz.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi