• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
20 Nisan 2011 Çarşamba

Hakemleri rahat bırakalım

Süper Lig'in iki şampiyonluk adayı cansiperane yoluna devam ediyor. Ancak bazı yazarlar ve yöneticiler sinirleri germekte. Hep beraber spora hizmet edip bugüne kadar gelen iki takımın futbolunu küçültmenin kimseye bir faydası yok.
Örneğin Erman Toroğlu: 'Futbol yok' diyor. Ayrıca ekliyor:  'Bu iki takımdan birisi şampiyon olacak. Peki bu takımlar Şampiyonlar Ligi'nde ne yaparlar?'

FELAKET TELLALI
Sevgili Erman; şu dilini biraz daha düzgün tutarak, canını dişine takan iki takım futbolcularının hakkına tecavüz etme. Böyle yapman senin bir futbol adamı olmadığını, felaket tellallığı yaptığını göstermekte. Bu takımlardan biri önce şampiyon olsun; ondan sonra Şampiyonlar Ligi'ndeki durumunu görüp değerlendiririz. Önceden çok şeyi görüyormuşsun gibi lüzümsuz konuşmanın manası yok. Gelin hep beraber hakemlerimize karşı kötü tutumlara taviz vermeden Türk futbolunu hep birlikte koruyalım. Ayrıca yanlış yapan yöneticiler de cezasız kalmamalı.

'AZAMİ 3'
Esasen çok önemli bir noktaya değinmek istiyorum. Türk Milli Takımı, Dünya üçüncüsü olduğu zaman Milli Takım'da Galatasaray'dan 7 tane futbolcu vardı. Şu anda takımlarımızın hiçbirinin 11'inde 7 yerli oyuncu yok ki Milli Takım'a yardımcı olalım. Futbolumuzu yükseltmek için yabancı sayısı 'azami 3' olmalıdır. Şu anda 18 takımın 11'inde 100'ü aşkın yabancı futbolcu var. Gelin bunu çok iyi analiz edelim.
Ligin bitmesine 5 hafta kala bu noktaya gelmiş iki takımı kötüleme yerine onları alkışlamaktan başka hangi hareketi yaparsanız, futbola zarar verirsiniz. Zarar vermeyelim, takımlara destek olalım. Her iki takımın başarılı futboluna saygı gösterelim. Süper Lig'de zirveye oynayan 3 takımın teknik adamları kendi çocuğumuz. Bu da onur vericidir. Gönlüm Trabzon'un şampiyonluğunu isterken hak edenin kazanması dileğiyle herkese başarılar...

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

Cezaevinde öğrendi! Devlet desteğiyle mesleği haline getirdi

Dalgıç son anda köpekbalığına yem olmaktan kurtuldu! Dehşete düşüren an

Model uydu yarışmasında dünya birincisi oldular! Türkiye'nin ilk cep uydusunu yapan ekip