• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
15 Ağustos 2012 Çarşamba

Güneş'in kupası!

İbrahim Cevahir
İbrahim Cevahir
YAZARIN SAYFASI

Süper Kupa finali bize bir güzellik sundu. Taraftarların sağduyu içinde dağılması, iki tarafın olgunluğuydu. Halbuki, iki taraf yöneticilerinin demeç savaşı bir çirkinlik yaratabilirdi.
Herkes yönetici olabilir ancak önemli olan o sorumluluğu taşımaktır.
Fakat biz bunu göremiyoruz.
G. Saraylılar ve F.Bahçelileri, sorumsuz yöneticilerinin aksine iyi bir Fair Play ortamı sunduğu için kutluyorum. Bu tablo yeni sezon öncesi herkese örnek olmalı...

GOLLERİ ATANLARA BAK
Erzurum'da bir şey daha gördüm. 2002 yılında Dünya Kupası'na gittiğimizde, dünya üçüncü olan o günkü Türk Milli Takım'ın iskeletinin ağırlığı G.Saraylı idi. O milli takımda 6 G.Saraylı futbolcu vardı. Ve o Şenol Güneş o takımı dünya üçüncülüğüne taşıdı. Şimdi ise G.Saray'ın o günkü galibiyetine baktığımız zaman Selçuk ve Umut Bulut golleriyle G.Saray galibiyeti yakaladı. Yani Trabzonspor ocağında yetişmiş bu iki futbolcunun başarısı G.Saray'a bu kupaya taşıdı.
Trabzonspor futbolun beşiği olan bir yerdir.
Ama daha da önemlisi şu anda Trabzonspor'un başındaki Teknik Direktör Şenol Güneş bence Türk futbolunun yetiştirdiği en iyi teknik adamı. G.Saray tabandan tavana Şenol Güneş'in talebeleriyle Süper Kupayı kazandı.

SADRİ BAŞKAN DİKKAT
Ama ne var ki 2002'de dünya üçüncülüğünü alan Türk Milli Takımında altı G.Saraylı futbolcuyu yetiştiren hoca da Fatih Terim'di.
Bu vesileyle Trabzonspor şu anda iyi transfer yaptı gözükmemesine rağmen Şenol Güneş'e çok güveniyorum. Ancak Sadri Şener, Trabzonspor'u düşünerek hareket etmeli, konuşmalı.
Büyük kulüplerin başkanları büyük konuşma yerine mütevazılık içerisinde olmalı. Sadece kendi taraftarına değil Türk futboluna hizmet verdiklerini unutmamalı. Sadri Şener'in tribün anarşisine yardım etmeden Trabzonspor'un onurunu koruyacak şekilde hareket etmesi gerekmektedir.

<p>Okurlarından gelen 'Kullanmış olduğunuz dil, çoğu kez 'ağdalı ve anlaşılması güç' noktasında gele

'Türkçenin inceliklerini kullanmazsak yok olup gidecek'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Balıkçıların buz tutan nehirdeki zorlu mücadelesi

Akrep ve fare karşı karşıya gelirse... İlk kez görüntülendi!