• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
7 Mart 2012 Çarşamba

Geçmişin ruhu!

Trabzonspor'un Beşiktaş maçını zevkle seyrettim. Ruh olarak, oyun olarak geçmişteki Trabzonspor'u izledik. Çok gayretli, çok istekli, çok arzulu, engel tanımayan bir takım vardı sahada. Ama bir nokta var onu da söylemeden geçemeyeceğim;
Mersin İdman Yurdu ile oynayan Trabzon ile Beşiktaş karşısındaki Trabzon, ikisi de aynı takım değil mi? Futbolda istikrar çok önemlidir.
Evet yenilmek de vardır ama kendi evinizde kendi seyirciniz önünde yenilmek daha üzücü oluyor.
Sizlerin o stadyumdan üzüntülü ayrılışını da görmemiş değiliz. İsteyerek yenilmediniz ama arkadaşlar, sevgili çocuklar açık söyleyeyim istekli de değildiniz.
TRABZON RUHU!
Elbette ki futbol takım oyunu. Bir-iki futbolcunun iyi oynamaması takımda noksanlık yaratabilir. Bu yapılan eleştiriler sizleri lütfen üzmesin. Biz futbol oynamıyoruz, oynayan sizsiniz. Biz ise beynimizle, kalbimizle, stadyumda veya ekran başında heyecanla kalkıp kalkıp oturuyoruz. Sizi üzmek için söylemedim, içimdeki duygularımı aktardım.
Sevgili çocuklar, Türkiye'nin en güzel, en becerili, en terbiyeli, en sevecen, en sevilen hocası ile çalışıyorsunuz. O hocanın hiçbirinizi kırabileceğine inanmıyorum ama sonunda ölüm olmasa da o mağlubiyet o hocayı da çok üzdü, bu bir gerçek.
Beşiktaş maçında Trabzonspor ruhu vardı. Hepinize teşekkür ediyorum, başarılarınızın devamını bekliyoruz. Yanınızdayız.

<p>Markar Esayan'ın cesur bir insan olduğunu söyleyen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah

'Markar Esayanlara bu toplumun her zaman ihtiyacı var'

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi