• $13,5987
  • €15,3036
  • 794.017
  • 1951.17
3 Şubat 2012 Cuma

Federasyon hasta

Futbol Federasyonu'ndaki istifalar ve futbolumuzdaki çalkantı yeni bir gündem yarattı. Dilerim ki bu hareketlerden futbolumuz daha fazla zarar görmesin ama ne yazık ki görmemesi mümkün değil gibi. Etrafın eleştirileriyle, kulüplerin eleştirileriyle veya kulüplerin vereceği işaretle federasyonlar hizmet yapmaz. Hadiseleri önüne alır, kurallara göre, dünya futboluna göre ne gerekiyorsa o kararları verir, daha sonra isteyen eleştirir, isteyen beğenir...
Ama isteyenlerin istediğini yapma yerine kuralların kabul edeceği şekilde kararları vermek önemlidir. Bu kararları veren kurullar önce kendini denetler, doğru yapıp yapmadığını düşünür. Daha sonraki eleştiriler onu ilgilendirmez. Bu böyle olmadı ne yapacaklarını kulüplerle toplanıp konuşma gibi yeniden bir genel kurul yapıp bu noktaya gelmenin tek suçlusu federasyon ve onun beceriksizliğidir. Yani Sayın Aydınlar sizin beceriksizliğinizdir...
Genel Kurul'da da sizi dinledim. 'Bizi günah keçisi yaptınız' diyorsunuz... Futbolumuzun yaşadığı bu olaylarda suçlular veya suçsuzlar herkes kendine göre bağırıyor. Ama bunlar sizi ilgilendirmez. Çünkü bunlar yargıda. Siz hakim değilsiniz, savcı da değilsiniz... O eleştirilere bakıp istifa etmeniz, olayları bu duruma getirmeniz açık söylüyorum size olan güvenimi bitirdi.
Sayın Aydınlar bu istifalarla futbola zarar verdiniz.

PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK? 
Herşey yeniden düzenlenip hazırlanır... Türk futbolu ne sizi orada gelişi güzel eleştirenlere ne de size ait değildir. Yanlış yapanların yerine doğru yapanlar gelecektir. Ama tek bir şey söylüyorum; siz bu işi yapamayacağınızı anlayarak kaçtınız...  Gelelim maçlara... G.Saray; iki hafta üst üste puan kayıpları yaşadı. Sanki gelecek haftalarda da zaiyat verecek gibi bir havaya girmiş. F.Bahçe yarışta. Trabzonspor; 'Ben kaybolmadım ben de varım ha' diye ortada.
Trabzonspor'un Şenol Güneş olduğu müddetçe çok iyi olacağını düşünüyorum. Hem Şenol hocaya hem talebelerine gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

<p> </p>

İBB karla mücadelede neden sınıfta kaldı?

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!