• $13,4555
  • €15,3785
  • 785.942
  • 2085.76
26 Ocak 2011 Çarşamba

Destek zamanı

Trabzonspor'un A.Gücü beraberliğine bakmadan kupada yarın oynanacak Beşiktaş ve ligde pazar günü yapılacak F.Bahçe karşılaşmalarına değinmek gerek. Trabzonspor'u sevenlerin tribündeki yerini alması ve elinden gelen tüm desteği vermesini bekliyorum.
Trabzonspor, şampiyon değil ama şampiyonluğun en büyük adayı. Futbolda kazanmak kadar kaybetmek de var. Asıl mesele taraftarın takımına her şartta destek verebilmesi. Çünkü Trabzonspor'un en büyük sermayesi taraftarıdır.
Süper Lig'de zayıf takım yok. Fikstürün en altındaki takım bile ligde kalmak için canını dişine takarak oynuyor. İşte burada hakemlere büyük iş düşüyor. Trabzonspor'un Ankaragücü ile oynadığı maçta penaltının verilmemesini hazmedebilmem ve üzülmemem mümkün değil. Her hakemin sempatizanı olduğu bir takımın var olduğunu biliyoruz. Sempatizanı olduğunuz takımın lehine başka takımlara çelme atarsanız bunun ruzi mahşerde de hesabı vardır. Allah affetmez. Bunu kimseyi incitme manasında söylemiyorum.
Maça çıkan hakemler hepimizin hakemleridir ve bizler de hakemleri gelişigüzel suçlamamalıyız. Başarısızlığın nedenlerini de hakemlerde aramamalıyız. Bütün bu söylediklerim hepsini bir araya koyarak hakemlerimize sahip çıkmalıyız.
Özet olarak futbolun güzelliklerini çirkinleştiren tribün anarşisini hep beraber kollama yerine kovalamaya oynamalıyız. Galatasaray Stadı'nın açılışında tribün anarşisinin değişik yüzünü gördük. Bunları tespit ederek herkesin polise yardım etmesi lazımdır. Örneğin yanı başında küfreden spora yakışmayan hareketleri yapanları ihbar etmelidir. Trabzonspor bugün Beşiktaş ile kupa maçı pazar günü de Fenerbahçe ile lig maçı oynayacak. İşi kolay değil. Taraftarın Trabzonspor'un yanında olması şart.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi