• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
4 Nisan 2012 Çarşamba

Büyük ayıp

Trabzonspor-F.Bahçe karşılaşmasında atılan ilk golü defalarca izledim, kesinkes ofsayt... F.Bahçe'nin iyi futbol oynadığını söyleyebiliriz ama direkten dönen, rüzgardan dönen toplara puan yazılmıyor. Kaleye giden top gol olduğuna göre şunu da çok rahat söyleyebiliriz, F.Bahçe ofsayt golü olmasaydı İstanbul'a mağlup dönebilirdi.
Her iki takım da iyi futbol oynadı. Gergin bir maç olmasının sebebi evvelden beri gelişen ve halen adliyede olan şike davasının devam etmesi. Sayın Aziz Yıldırım'ın Trabzonspor hakkında söylediği birkaç kelimenin o sinirliliğe katkısı olduğunu düşünüyorum. Suçlular ya da suçsuzlar, kararı mahkeme verecek. Bunları beklerken tutuklu olanların başka kulüpler hakkında birşeyler söylemesi ve birşeyler biliyormuş gibi davranması bence kendilerinin suçluluğunun işaretidir. Hiç kimsenin hapisanelerde yatmasına gönlümüz razı olmaz. Kendi konumunu nerede olursa olsun koruma pahasına başkalarını suçlamak da bu konuşan insanın yanlışıdır. Lütfen birbirimize karşı suçlamalar yaparak milletimizin futbola olan sevgisini azaltmayalım.
Trabzonspor maçında kendini bilmez, ne olduğu belirsiz bir insanın sahaya çakı atması ne kadar suçsa onu atanı görüp de polise şikayet etmeyen de o kadar suçludur. Trabzonspor'un misafirine yapılan hakaretin ayıbı Trabzonspor'a aittir. Bu çakı stada nasıl girdi o da ayrı bir konu.
BU İNSANLIĞA SIĞMAZ
Evinize gelen misafire bıçak atacaksınız, küfredeceksiniz. Bunlar hangi insanlığa, hangi adamlığa, hangi Karadenizliliğe, hangi Trabzonsporluluğa sığar. Bunu yapanlar Karadenizli olamaz. Bunu yapanlar Trabzonsporlu olamaz. Bunu yapanlar bence spor sever olamaz. Bir sezonun sonuna geldik. Play-Offlar'da ve gelecek sezon aynı şeylerin yaşanmamasını, herkesin bu işlerde kendini görevli saymasını diliyorum.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak