• $7,3781
  • €8,9404
  • 436.247
  • 1468.32
19 Ocak 2011 Çarşamba

Başbakan'ın adı konsun!

İbrahim Cevahir
İbrahim Cevahir
YAZARIN SAYFASI

G.Saray'ın yeni stadının açılışına davetiyem olmasına rağmen yurt dışında daha önceden programlanmış işlerim nedeniyle katılamadım. Ama daha sonra futbolun güzelliklerine hizmet için yapılmış, yaptıranların onore edilmesi gereken bir açılışta yaşananları üzüntüyle izledim. Türkiye'deki tribün anarşisinin bir başka şeklini görmüş olduk.
Türk Telekom Arena, Türkiye'nin en güzel ve en pahalıya mal olmuş stadı. Çevre yollarıyla birlikte 600 milyona mal olduğunu biliyoruz. Başbakanlığa bağlı TOKİ vasıtasıyla tamamen Başbakanın emriyle çok süratli bir şekilde yapıldı. Türk futboluna verilen bu hizmette başbakanımızın takdir edilip alkışlanması gerekirken, bu davranışları yapanları tanıyamıyorum. Eğer bu arkadaşlar G.Saraylı'ysa, stadyum G.Saraylılar'a yapıldı. Sporseverlikleri varsa yapılmış bu hizmeti takdirle karşılamaları gerekirdi. Peki Allah aşkına kimdi bu insanlar? Ne istiyorlardı? Neyi protesto ediyorlardı? Hizmet protesto edilir mi? Bu yapılmış olan tesislerin güzelliğini bu çirkin hareketlerle bozanların adını ne koyacağız. Şöyle diyelim mi; bunlar ne sporseverdir ne G.Saraylıdır ne de ne istediğini bilendir. O zaman nedir? 

AZMİ KAYBOLMASIN
Sayın Başbakanımız, buradaki düşüncesiz insanları hesaba katarak bundan sonra Türk futboluna hizmet verecek moral ve azmini kaybetmemeli. Ali Sami Yen büyük bir isimdir. Tarihe mal olmuştur. Ama G.Saraylılar'ın yerinde olsam Ali Sami Yen yerine Tayyip Erdoğan Stadyumu yazarak bu yapılan haksızlığın cevabını veririm. Bu tesisler hem G.Saray'a hem Türk futboluna hayırlı uğurlu olsun. Bu tip çirkinliklerin üzerine muhakkak gidilmeli. Spor anarşisinin bu değişik yüzünü de devamlı kontrol etmeliyiz.

<h3>Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu, CHP'nin 'Militan' provokasyonunu AKŞAM TV

CHP neden 'Militan' provokasyonu yapıyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da etkili olan yağışlı hava, trafikte yoğunluğa neden oldu

Ankara'da80 yaş ve üzerindeki vatandaşlara aşı uygulanmaya başlandı