• $13,5408
  • €15,4373
  • 788.172
  • 2068.41
11 Ağustos 2011 Perşembe

Sakin olmak

Başbakan Erdoğan'ın Suriye'ye yönelik ağır eleştirilerinden sonra ve Bakan Davutoğlu'nun Şam gezisinden önce hem Türk hem de Batı medyasında tam bir savaş havası estirildi. Bu da yetmedi bazıları Davutoğlu'nun Şam ziyaretinden dolayı rahatsızlığını dışa vurarak bu ziyaretin bir fiyasko ile sonuçlandığını yazacak kadar aptallaştı. Aptallaşma ise burada aynı zamanda bilinçli düşmanlığı ve küstahlığı da içeriyor. Örneğin şu başlığa bakın: ''Esad; Davutoğlu'nu tehdit etti''. Esad ve Davutoğlu'nun dışında hiş kimse o odada olmadığına göre acaba kim bu bilgiyi Alman ajansına verdi. Hadi diyelim ki ajans uydurduğu bu palavra haberle mideleri bulandırmak istedi peki bu haberi manşete çekenlere ne demeli? İşte bu nedenle ben başından beri Suriye ve bölgeye yönelik büyük bir oyun olduğunu söyleyip duruyorum. Örneğin Esad - Davutoğlu görüşmesinde sağlanan çok önemli olumlu sonuçlara rağmen oyunun bir parçası olan batı ve Arap medyası Başbakan Erdoğan'ın Suriye'ye yönelik dünkü açıklamasından en sert cümleleri alarak manşete çekti. Davutoğlu'nun başarısından rahatsız olan ve bunu gölgelemek için karanlık oyunlara dünden itibaren başlayan aynı medya bu açıklamaları fırsat bilerek provokatif yayınlarını sürdürüyor. Bunu en iyi şekilde El-Cezire, El-Arabiye, BBC ve France-24 televizyonları yapıyor. Onlar yapınca oyunun figüranları durumunda olan ve aralarında TRT-Arapça'nın bulunduğu diğer çömez medya 'Biz de varız bu oyunda' demek için gerilerden geliyor... Durum böyle olunca ve Suriye ile sağlanan yeni ortak anlayışa zarar gelmemesi için Başbakan Erdoğan'ın Suriye ile ilgili konuşmasına kendi deyimi ile 10-15 gün ara vermesi bildik medyaya önemli bir mesaj olacaktır. Yani Sayın Başbakan medya üzerinden Başkan Esad'a herhangi bir şey söylememeli. Söylenecek bir şey varsa bunu önceki gün olduğu gibi direkt ve açık bir şekilde kendisi söylemeli. Çünkü bazıları Türkiye'nin söylem ve tavrı üzerinden Suriye'yi sıkıştırabileceğini düşünüyor.
ERDOĞAN'A ÖNEMLİ GÖREV DÜŞÜYOR
Bunlar Suriye'nin sıkıştırılıp karıştırılması ile Türkiye'yi tuzağa düşürebileceklerini hesaplıyor. Suriye ile Türkiye arasında yeni bir süreç başladı ve bu süreç dış müdahale ve provokasyonlara kapalı kaldığı sürece mutlaka başarı ile taçlanacaktır. Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu bu gerçeği en iyi bilen üç kişidir. Çünkü onlar Başkan Esad'ı da en iyi tanıyan ve insanlık değerleri üzerinden onunla kişisel ve ailesel dostluklar kuranlardır. Başbakan Erdoğan'ın dünkü konuşmasında bu ilişkilere vurgu yapması çok önemlidir. Başbakan Erdoğan 'bazıları'nın yanıltıcı telkinlerine kulak tıkadığı sürece Esad ile başlatılan doğru ve her iki ülke için yararlı ve mutlak gerekli yeni sürecin kahramanı olacaktır. İşte bu nedenle Başkan Esad Davutoğlu ile anlaşmıştır. Anlaşmanın ne tür önemli başlıklar taşıdığını herkes yakında görecektir. Önemli olan her iki tarafın kararlı bir şekilde bu yolda birlikte yürümesidir.
Bu zor yolda Erdoğan'a çok önemli görevler düşmektedir. Örneğin Türkiye'de yaşayan, ikamet eden, gelip-giden ve sık sık toplantılar düzenleyen Suriye muhalefetine ''Beni oyuna getirmezsiniz '' demeli ve  'bu hesap, plan ve hayallerinden' vazgeçmeleri yönünde telkinlerde bulunmalıdır... Çünkü bu muhalefetin bazı kesimleri yatıp kalkıyor ve Türkiye'nin Suriye'de direkt müdahil olduğu günleri hayal ediyor. Onların bu hayallerini bizdeki bazı 'kahraman' dostlarımız da provoke ediyor. Bazıları da 'Allah Allah' deyip Türkiye'yi Suriye üzerinden Şii İran'a kadar yürütüyor. Başbakan Erdoğan bu aptalca hamasi hayallerin önünü tıkadığı zaman Suriye'de her şey barış içinde çözülür ve Erdoğan yeniden tüm Suriye halkının kalbinde olur. Suriye'de barış, dostluk ve kardeşlik sağlandığında tüm coğrafyada her şey yoluna girer ve HERKES yeniden Batı'nın hiç sevmediği Türkiye der.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Ölüm makinesi ile birlikte yüzdü! Korku dolu anlar

Yeni taşındığı evde gizli geçit buldu! Kapağı açınca hayatının şokunu yaşadı

Para yerine taş kullanıyorlar! İşte ülkeler hakkında ilginç bilgiler...