• $15,9698
  • €16,7951
  • 933.259
  • 2393.61
22 Haziran 2013 Cumartesi

Rezillik

Başından beri ‘Arap Baharı’ ve özelinde Suriye ile ilgili çok yazı yazdım ve çeşitli televizyonlarda programlara katıldım. Özellikle vurguladığım nokta: Ortada çok tehlikeli bir oyun olduğu için Türkiye uzak durmalı. İlk gün söylediğim her şey 27 ay sonra kanıtlandı. Merak edenler bakar yazılarıma. Bununla yetinmeyenler ‘Ortadoğu’da Kanlı Bahar’ kitabımı okur. 
Doğruları söylediğim için de televizyonlarda yasaklandım. Çünkü insanların gerçeği öğrenmesi istenmiyordu... 
İşte size gerçek ve bir o kadar ürpertici bir hikâye... Cerablus, Halep’e bağlı ve Türkiye sınırında bir kasaba. 15 Temmuz 2012’de 300 kadar ‘ÖSO’ ve Nusra militanı kasabaya saldırarak ele geçirdi. 
300 silahlı militanın bir kısmı Suriyeli değildi. Kasabayı işgal ettikten sonra terör estirmeye başladılar. Kasabanın güzel ve küçük kızlarını ‘mücahitlere’ istediler verilmeyince aldılar! 
Daha neler neler yaptılar... 
Herkesi sindirmek için garip tip ve kıyafetleriyle devriye gezdiler... 
Gençleri zorla silah eğitimine tabi tutup savaşmak için Halep’e gönderdiler... Çoğu da öldü... 
İçki satışını yasakladılar... Kadınlara makyaj yok dediler.,. 
Birçok nedenden dolayı ‘ÖSO’ya kızan Nusracılar işi bitirmek amacıyla saldırıya geçmiş. Güçleri yetmeyince çevreden(!) yardım istemiş ve kasabayı ele geçirmişler. 25 kayıp veren ‘ÖSO’ militanlarının bir kısmı Türkiye’ye, diğerleri de PKK’nın kontrolündeki Kürt bölgesine sığınmış. Her iki tarafın yaralıları Gaziantep’e taşınmış. Nusra’cılar ‘ÖSO’nun silahlarına el koymuş ve kendilerinden ‘daha az dinci’ olan yandaşlarını hapsetmiş. Şimdi aynı ve farklı aşiretlerin insanları birbirine düşman. Çünkü bir kısmı ‘ÖSO’cu diğerleri Nusra’cı. Devlete bağlı olanlar da var. 

İÇKİ VE SİGARA YASAK

Peki kasabayı ele geçiren 1000 kadar Nusra’cı şimdi ne yapıyor? 
Kendilerinden olmayan herkesi tehdit edip tutukluyor. 
İçki ve sigara yasak... Önceki gün içki içenlerden bazıları meydanda kırbaçlanmış... 40 kırbaç... Kadınların sokağa çıkması yasak, çıkanların yanında eşleri olmalı ve hiçbir tarafı görünmemeli... 
Kahvelerin çoğu kapatılmış açık bırakılanlarda ise yalnızca çay var. Kola ve kâğıt oyunları yasak... 
Birçok ülkeden cihat için Suriye’ye gelen ruh hastası bu tipler şimdi kendi örümcek kafalarına göre yeni bir Suriye yaratmaya çalışıyorlar... 
Aralarında kadın da varmış. Fransa’dan gelen Tunus kökenli bir gençle evlendirilmiş... Kasabayı yöneten Nusra’cıların lideri veya onlara göre Mısır kökenli Emir hazretleri tarafından... 
Anlatılacak daha birçok detay var... 
Akla, mantığa ve vicdana sığmayan şeyler... Hele dinimize asla... 
Suriye’de muhalefetin kontrolündeki birçok bölgede durum çok daha kötü... 
‘ÖSO’nun hiçbir etkinliği yok. ÖSO’ye verilen silahların çoğu Nusra ve benzeri radikal İslamcı gruplara gidiyor... 

REZİLLİĞİ HAK ETMİYOR

‘Bunlar doğru değil’ diyen varsa atlasın Cerablus’a gitsin ve kendi gözleriyle görsün. Başta ABD’li Ricciardone olmak üzere Batılı ülkelerin büyükelçileri de mutlaka gitmeli. Gördüklerini acilen kendi liderlerine iletmeli. Ama gitmeden önce Zevahiri ya da Molla Ömer’den fetva almalıdırlar... Nusra’cılar onları kasabaya sokmayabilir! 
Haçlı mantıklı Batı ve bölgesel köleleri coğrafyayı karanlık çağlara götürmek istiyorlar. 
Bunca ruh hastasını kim taşıdı Suriye’ye... Karkamış ile birlikte Hititlerin başkenti olan Cerablus bu rezilliği hak etmiyor ve asla kabul etmeyecektir. 
Tıpkı bu coğrafyanın aklı ve vicdanı olan çağdaş tüm insanları ve onurlu toprakları gibi. Buna inanmayanlar tarihi iyi okusun. 
Ama gerçeğini.

<p class='MsoNormal'>Sakarya Üniversitesi, Üniversiteler içiresinde düzenlenen  'Bahar Festivali' et

Bahar Festivalinin Yeni Adı: SAÜFEST

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister