• $9,5143
  • €11,1014
  • 546.691
  • 1455.42
10 Mart 2012 Cumartesi

Hikaye aynı

İşgal öncesinde Irak'a yönelik medya savaşını hatırlayalım. Türkiye dahil, dünyanın neredeyse tüm medyası Saddam ve Irak ile ilgili hiç kimsenin hayal edemeyeceği haber ve görüntü üreterek aylarca kampanya yürüttüler. Bu kampanya kapsamında ne tür yalanların herkese zorla kabul ettirilmek istediğini burada hatırlatmaya gerek yok. Çünkü Irak işgal edildikten sonra Bush, Blair ve onların yakın adamları hiç utanmadan 'Biz herkese yalan söyledik ve tüm dünyayı aptal yerine koyduk' türünden itiraf ve övünmelerde bulundular. Ama iş işten geçmişti ve bir milyondan fazla insanın öldüğü Irak yerle bir edilmişti. Parçalanma ve iç savaş ortamına sürüklenen bu ülkede, bugün bir milyondan fazla dul kadın ve 4 milyon yetim çocuk var. Ama kimin umurunda? Kim 10 yıl önceki Saddam ve Irak karşıtı o iğrenç yalan kampanyalarını hatırlıyor? Nasıl olsa herkes yalanlarının karşılığını yeşil dolarlarla almış ve sadist saplantılarını tatmin etmişti! Şimdi de Suriye'de durum farklı değil. Aynı kampanya, aynı yalanlar ve aynı pis oyunlar.
***
Merak edenler ünlü Black Water ve bildik tüm tehlikeli istihbarat örgütlerinin Suriye ile ilgili neler yaptıklarını yakından takip etsin ve iç ve dış medyanın yürüttüğü kampanyayı Irak'ı hatırlayarak izlesin. Örneğin TBMM Başkanı Sayın Çiçek'in çok net olarak 'Bize gaz veriyorlar' dediği Batılı ülkelerde neredeyse herkes artık 'Suriye'ye askeri müdahale söz konusu değil' derken bizdeki 'süper zeka' uzmanlar anlaşılmaz şekilde aylardır ve çılgınca 'NATO Suriye'yi işgal etmeli ya da Türk ordusu Suriye'ye girmeli' türünden yazılar yazıp konuşmalar yapıyorlar. 'Tamamen duygusal' davranan bu kişiler, görevlerini yapıyor ya da yapmak zorundalar! Bu tipler asla akıllanmıyor. Akıllanmaları da mümkün değil çünkü hiçbir şey bilmiyorlar ya da görevlerini yapıyorlar. Ama daha önemlisi onlarda bellek diye bir şey yok... Çünkü şimdi sözcülüğünü yaptıkları ABD ve NATO ülkelerinin son 30 yılda PKK, Kıbrıs, Ermeni sorunu ve benzeri tüm konularda Türkiye'ye ne tür kazıklar attığını da hatırlamıyorlar. Hatırlasalar da bir şey yapamıyorlar. Bakın burada söylüyorum:
***
Gün gelecek yine ABD ve NATO ülkeleri öncelikli olarak Türkiye'ye kazık atacak. Suudi Arabistan, Katar ve benzeri çağdışı Arap yönetimleri de sırada bekliyor. Hep söylüyorum: Batılı ülkeler göreceli olarak dost görünseler de mutlaka gizliden gizliye bir plan yapıyorlardır. Tarih boyunca bu hep böyle olmuştur. Ders almadığımız için de bu böyle olacak. Çünkü Batılı ülkeler bize karşı planlarında hiçbir zaman kendi güçleri ile savaşmıyorlar. Tersine kendi içimizdeki adamlarını kullanıyor ve insanlarımızı birbirine kırdırıyorlar. Tıpkı Irak'ta, Afganistan'da, Somali'de ve daha birçok yerde olduğu gibi. Tıpkı Suriye ve İran'da yapılmak istendiği gibi... ABD ve Batılı ülkeler 'Suriye ve İran'a askeri müdahale yok' diyor  ama Suudi Arabistan, Katar ve benzeri ülkeler ve onların kalemşorları ya da borazan başları 'Hayır olmaz hemen vurun' diyorlar. İsrail ise bu iki ülkenin ve dolaysıyla bölgenin kanla boğulmasını bekleyerek kendi planlarını yapıyor ve bildik pis oyunlarını sürdürüyor.
***
Çünkü o da bu medya savaşının başka bir yerinde. 'İran'ı vuracağım' diyerek kafaları karıştırıyor. Oysa Lübnan'da Hizbullah var olduğu sürece İsrail'in İran'ı vuramayacağını kör cahiller bilir. Hizbullah'ın ortadan kaldırılması için de Suriye'nin ve dolaysıyla İran'ın çökmesi gerekir. Yani İsrail planına göre Suriye'de bir iç savaş her şeyi çözer ve Türkiye dahil tüm coğrafyayı darmadağın eder. Böyle bir coğrafya ise yalnızca İsrail'in işine gelir. 'Bu bir komplo teorisidir' diyenler coğrafyanın son 100 yıllık tarihini iyi okusunlar. Okuyup anlamazlarsa o zaman zam gelmeden perşembe pazarından biraz akıl ve vicdan satın alsınlar.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu