• $16,5989
  • €17,6133
  • 975.535
  • 2529.26
9 Haziran 2012 Cumartesi

Hangi terör?

Önceki gün İstanbul'da bir araya gelen 30 kadar ülkenin dışişleri bakanları ile temsilcileri uluslararası alanda terörle mücadeleyi konuştular. Konu uluslararası terör olmasına rağmen medyaya yansıyan bölüm hep Suriye idi. İlginç olan da buydu. Çünkü toplantı için İstanbul'a gelen bakanlardan 15'i bir gün önce kendi aralarında toplanmış ve Suriye'deki muhalefete her türlü siyasi, maddi ve askeri yardımı konuşmuştu. Oysa yardım edilecek Hür Suriye Ordusu Suriye yönetimine göre bir terör örgütü idi. Yani Esad'a 'Bırak git' diyenler aynı zamanda Esad'a göre terörist olan silahlı gruplara destek veriyordu. Tıpkı İstanbul toplantısına katılan birçok Batılı ülkenin PKK'ya verdiği destek gibi. Belki de bu nedenle Dışişleri Bakanı Davutoğlu bu konuya dikkat çekerek 'PKK'nın Avrupa ülkelerindeki  varlık ve faaliyetleri  hepimiz için bir hakarettir' diyecekti. Diyecekti ama Sayın Bakan bu ülkelerle birlikte Suriye'ye yönelik planlarda yer almaktan geri kalmayacaktı.
***
Suriye'de olup bitenler ve bunca ülkenin işini gücünü bırakıp Suriye rüyaları görmeleri aslında uygulanan büyük projeyi yeterince kanıtlamaktadır. Bir düşünün her BM Güvenlik Konseyi toplantısı öncesinde ya da Kofi Annan Şam'a gitmeden ya da Suriye ile ilgili bölgesel ve uluslararası toplantı arifesinde bu ülkede bir katliam yaşanıyor ve Batılı medya hazırlıkları önceden yapılmış inanılmaz bir kampanya başlatıyor. Kampları Antakya'da bulunan Hür Suriye Ordusu komutanları her gün Arap televizyonlarına çıkıp 'Suriye'yi cehenneme çevireceğiz' diyorlar ama hiç kimse bunun ne anlama geldiğini konuşmuyor ya da cehenneme çevirilen Suriye'de Hür Suriye Ordusu'nun payının ne olduğunu sorgulamıyor. Sorgulayanlar da Esad yanlısı olmakla suçlanıyor. Örneğin Ruslar ya da Çinliler. Adamlar Hama ve öncesinde Humus'ta gerçekleştirilen katliamların Annan Planı'nı baltalamak için silahlı gruplar tarafından yapıldığını söylüyor ama hiç kimse bunları dinlemiyor ya da yazmıyor.
***
Kofi Annan ise Suriye'deki çatışma, bombalama ve katliamlarda üçüncü bir tarafın varlığına dikkat çekiyor ama hiç kimse bunu ciddiye almıyor. Oysa Annan Suriye'de Esad yönetimiyle muhalefetin dışında başka bir tarafın, yani Kaide ve radikal İslamcı grupların, var olduğunu ve  bunların katliamlar yaptığını net söylüyor. Ama bu kimin umurunda? Batı kendi hazırladığı plana göre  işini yapıyor ve yaptırıyor. Örneğin Türkiye'nin terör örgütü olarak ilan ettiği PKK, ABD ve birçok AB ülkesinde kabul ve destek görüyor. Bununla ilgili yüzlerce kanıt var. Örneğin Türkiye'nin en üst düzeyde ilişki kurup destek verdiği Hamas, ABD ve Batılı ülkelere göre terör örgütüdür. Örneğin Türkiye'nin çok iyi ilişkiler geliştirdiği Ruslara göre Çeçenler, Çinlilere göre Uygurlular da teröristir. İran ise ABD'ye göre 'Şer Eksenidir'. İki yıl öncesine kadar İran, Irak ve Suriye ile stratejik ilişkiler geliştiren Türkiye aynı ABD ve AB medyası tarafından 'ekseni kaydı' diye suçlanıyordu. Şimdi aynı medya ve o medyanın parasal ve politik patronları Türkiye'ye gaz vererek Suriye'ye, Irak'a, Lübnan'a hatta İran'a  müdahale etmesini istiyor. İstemekle de kalmıyor kendi yöntemleriyle baskı uygulayıp sonuç alıyorlar.
***
Türkiye ne yazık ki Batı'nın bölgeye yönelik tüm plan ve projelerinin ön saflarında yer almaktadır. Bu plan ve projelerin yalnızca Suriye'ye değil tüm bölgemize ve özellikle Türkiye'ye ne tür zararlar getireceğini yakında herkes görecektir. Irak'ı, Afganistan'ı, Somali'yi artık hatırlatmanın hiçbir anlamı yoktur ve bundan böyle olmayacaktır. Çünkü bölgeyi bekleyen  büyük felekatin boyutunu ancak yaşadığımızda hep birlikte göreceğiz. Çünkü senaryosu yıllar önce hazırlanan ve adım adım uygulanan bu felakete göre bu coğrafyada herkes yani Türkler, Araplar, Acemler, Kürtler, Şiiler, Sünniler, Aleviler, Dürziler, Hıristiyanlar ile radikal ve uyumlu ya da moda adı ile ılımlı Müslümanlar birbirini kırmalıdır. 'Abarttın' diyenler oyunun devam edip son perdesine doğru hızla yaklaşması durumunda 'Biz ne yaptık' deme fırsatını bile bulamayacaklardır.

<h2><span style='font-size: 1.6rem;'>Yonca-Onuk Tersanesi<span style='font-weight: normal;'> ve </sp

ULAQ VE SALVO'NUN ARDINDAN DENİZLERDEKİ YENİ GÜÇ SANCAR!

İzmir ve Aydın açıklarında 305 düzensiz göçmen kurtarıldı!

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor