• $9,3118
  • €10,853
  • 529.749
  • 1429.85
2 Nisan 2013 Salı

Dram

İş bununla da kalmıyor. Başka ülkelerde kamplarda ya da kamp dışında yaşayan Suriyeli kadınlara erkekler musallat olmuş durumda. Nasıl mı? Ürdün'de özel arabulucular türemiş. Militanların dul ve genç eşleri, Suudi Arabistan ya da Körfez ülkelerinin yaşlı erkekleriyle evlendiriliyor. Dul istemeyenlere bekar ve yaşları 13-20 arasından değişen kızlar bulunuyor. Onların fiyatı biraz daha yüksek: 1000-2000 dolar civarında. Ürdün'deki kamplara gidenler, arabulucuları rahatlıkla görebilir.

ŞEYH KARARIYLA EVLİLİK

Türkiye'deki kamplardan da benzer haberler geliyor. Kamptaki genç kızlar, genç ya da yaşlı erkeklerle zorla evlendiriliyor. Bazılarına da Türk koca bulunuyor. Suudiler henüz Türkiye'deki kamplara ulaşamadı. Fetva üzerine fetva veren şeyh ve imamlar, çatışmada ölen erkeklerin dul eşleriyle evlenilmesini istiyor. Kamp gibi zor koşullarda yaşamakta olan dul bir kadının başka şansı da yok; gelenekleri başka türlü davranmasına izin vermiyor.
Savaştan kaçarak Mısır'a giden Suriyelilerse çok daha farklı durumda. Ev, iş ve aş bulamayan Suriyeli aileler genç kızlarını satıyor. Hem de utanç verici paralar karşılığında... Resmi bilgilere bakılırsa, 12 bin kadar Suriyeli kız Mısırlılarla evlendirilmiş ya da satılmış... Hem de 100-200 dolar karşılığında. Suriyelilerin kaçmak zorunda bırakıldığı Lübnan ve Irak'ta da durum pek farklı değil.
Ama esas dram Suriye içinde. Esad'a karşı savaşan farklı grupların şeyhleri, iktidar yanlılarının kadın ve kızlarının kaçırılmasını, onlara tecavüz edilmesini istiyor. Militanlar da şeyhlerinin fetva ve emirlerini kıracak değil ya!!! Bir başka dram da, Kaideci El Nusra gibi radikal İslamcıların kontrol ettiği bölgelerde yaşanıyor. Bu grupların şeyhi, gözüne kestirdiği genç kızları emrinde savaşan yabancı (23 ülkeden gelerek Suriye'de savaşıyorlar) erkeklerle evlendiriyor. Sonuçta onların da cinsel ihtiyaçları var!!! 'Vermem' diyen kız babalarının başına gelmeyen kalmıyor!
Tüm bunlar normal kabul ediliyor. Kimse de Suriyeli kadınların dramından bir kelime olsun söz etmiyor. Tıpkı Iraklı kadınların başına gelenleri görmezden geldikleri gibi. Saddam'ın katliamları ve Amerikan işgali sonucu Irak'ta dul kalan kadın sayısı bir milyondan fazla. Onlarla ilgili tek bir haber gördünüz mü?

KADINSIZ 'DEMOKRASİ'

Batı'nın hedefinde kadın ve çocuklarımız var. Onlarsız bir toplumun işe yaramayacağını Batı çok iyi biliyor. Bunu, Suudi Arabistan, Katar ve benzer ülkelerin çağdışı yönetimleri de biliyor. Bu ülkelerde bırakın kadının adını, kendisi bile yok. Çocuk yaşında kızlar zorla yaşlı erkeklerle evlendiriliyor. Hem de ikinci, üçüncü, dördüncü eş olarak. Şimdi bu ülkelerin kral, emir ve şeyhleri, Suriye'ye demokrasiyi (!) getirmek için milyarlarca dolar harcıyor.
Suriye'ye getirecekleri demokrasinin ne olacağı belli. Tıpkı Mısır, Libya, Tunus ve diğer ülkelere getirilen demokrasiler  gibi. Hiçbirinde kadın yok. Var olanda da yok!

<p>Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde yoğun  bakım yatak kapasitesi 3 kat arttı. 11 yataklı erişkin yoğun b

Cerrahpaşa'ya yeni yoğun bakım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu