• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
1 Ocak 2011 Cumartesi

Doğrular kanıtlanır

Salı günü Amerikan'ın eski ABD Büyükelçisi Edelman'ın Nisan 2005'te benim Yeni Şafak'tan atılmamdaki rol ve çabasını hatırlatmıştım. Edelman ve dostları beni attırdı ama kısa bir süre sonra da Edelman'ın kendisi Türkiye'den kovuldu. Ama aynı Edelman bundan kısa bir süre önce Washington'da ortaya çıkarak AK Parti'ye tehditler savurdu.
WikiLeaks'in patronu Assange ise Edelman ve dünyanın dört bir yanındaki diğer Amerikan diplomatlarına muhbirlik yapan herkesi deşifre edeceğini söyledi. Assange'a göre 'Bu kişiler bulundukları konumdan yararlanarak ulaştıkları çok önemli bilgileri Amerikan diplomatlarına ilettikleri için vatan hainidir''.

Assange'ın açıklayacağı isimleri sabırla bekliyorum. Çünkü ben sabırlı bir insanım ve doğruların mutlaka bir gün kanıtlanacağına inanırım. İşte size bazı örnekler.
2007'de İsrail Cumhurbaşkanı Katsav'ın yanında çalışan kız ve kadınlara sarkıntılık yapmak ve tecavüz etmekten yargılanacağını yazdığımda İsrail Büyükelçiliği çok kızmış ve beni yalancılıkla suçlamıştı. Üç yıl aradan sonra mahkeme İran göçmeni ve gerçek soyadı Kassap olan, yani etten iyi anladığı anlaşılan, Katsav'ı mahkum etti. Katsav uzun yıllar hapis yatabilir.

2009 başında Netanyahu hükümeti kurulduğunda dışişleri bakanı olan Lieberman'in Moldavya göçmeni olduğunu ve İsrail'e gelmeden önce bar fedaisi olarak çalıştığını söylemiş ve bar fedailerinin işleri ile ilgili olarak bazı imalarda bulunmuş ve yazmıştım.
İsrail Büyükelçiliği yine kızmış ve bar fedaisi konusunu yalanlamıştı.
Üç gün önce İsrail gazetesi Haaretz'de Akiva Eldar Dışişleri Bakanı Lieberman'ın Türkiye karşıtı politikalarına değinerek bakın ne diyor:

'Lieberman BAR FEDAİSİ olarak mesleğine başladığı kabadayı günlerinden edindiği  'göze göz' felsefesini dış politikaya uygulamaya çalışıyor.''

Nisan 2008'de Türkiye; Suriye ve İsrail arasında arabuluculuk çabalarına başladığında Başbakan Erdoğan'ın asla İsraillilere güvenmemesi gerektiğini yazmıştım. 8 ay sonra İsrail Başbakanı Olmert, Ankara'ya geldi ve kendince Başbakan Erdoğan'ı Suriye ile barış konusunda aldattı ve döndükten 4 gün sonra Gazze'ye saldırı emrini verdi. Olmert, Gazze'yi yerle bir etti ama kendisine yönelik yolsuzluk, hırsızlık, dolandırıcılık ve sarkıntılık suçlamalardan kurtulmayarak istifa etti ve hala yargılanıyor. Ben ise AK Parti iktidara geldiği ilk günden itibaren zaman zaman İsrailli yorumcularla El-Cezire televizyonunda karşı karşıya geliyorum ve onlara 'Türkiye'de artık yeni bir anlayış olduğunu söylüyor ve kendilerinin de bu anlayışlara göre tüm kötü alışkanlıklarından vazgeçerek yeni türden politikalar üretip uygulamalarını'' tavsiye ediyordum. İsrailli politikacıların bildik genetik alışkanlıklarından vazgeçmeleri pek kolay değil. Ama İsrail Radyosu önceki gün bu gerçeği anlamışa benziyordu.

İkinci kanalın en önemli politik programı Başbakan Erdoğan'ı Yılın Adamı seçti. Yorumcu 'Erdoğan daha uzun bir süre Türkiye'de ve bölgede etkin olarak kalacak. Biz İsrailliler bu gerçeği hep göz önünde bulundurmamız gerekir'' diyordu. İsraillilerin 'göz önünde bulundurmamız gerekir' cümlesinden neyi anladıkları ya da anlatmak istediklerini bilmiyoruz.
Çünkü İsraillilerden her an her şey beklenir. Unutmamak gerekir ki; İsrailliler durduk yerde bilerek, seçerek ve kasıtlı olarak 9 Türk insanını hiçbir nedeni yokken öldürdü.
Türkiye'nin İsrail ile ilişkilerini düzeltmesini arzu edenler ve bunun için de farklı yol ve yöntemlere başvurarak yoğun çaba harcayanlar bu gerçeği asla unutmamalıdırlar.
Yoksa bir gün gelir onların da adları Assange'ın açıklayacağı Türkiye ve İsrail kaynaklı yazışmalarda hain listelerinde yer alabilir.
Ama ne heyecan!
Heyecan dolu günlerle yeni yılda hepinize sağlık, başarı, esenlik ve mutluluklar diliyorum.

<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti