• $17,9611
  • €18,2899
  • 1017.6
  • 2980
20 Kasım 2012 Salı

Doğaüstü güç!

Son dönemlerde gittiğim her yerde ve bulunduğum her ortamda bana sorulan  tek soru: 'Hocam artık seni televizyonlarda göremiyoruz''... Ben de 'Yakında kendi televizyonumu kurup her gün
çıkıp konuşacam' diyerek  durumu anlatmaya çalışıyorum. Durumun özeti de 'çağırmıyorlar'.
***
Çağırmıyorlar deyince buna da en çok şaşıranlar arasında geçtiğimiz çarşamba akşamı Eskişehir'de buluştuğum ve 6 saat süreyle çok samimi, sıcak  ve dostça sohbet ettiğim insanlar vardı. Çünkü tümü muhafazakar kesimden  olan ilgili, bilgili ve duyarlı bu topluluk mensupları benim AK Parti hükümetinin dış politkasına ne denli destek verdiğimi çok iyi biliyor, hatırlıyor ve unutmamıştı.
***
30 yıl önce Beşiktaş bölgesinde yaşadığım dönemde alışveriş yaptığım Kasap Mehmet ile saçımı kestirdiğim Berber Muzaffer ile ilişkim Anadolu yakasına taşınmama rağmen devam ediyor. Belki de bir vefa meselesidir. Tabii Mehmet kötü et vermediği ve  Muzaffer de olmayan saçımı keserken kulağımın bir parçasını götürmeye kalkışmadığı sürece! 
Cuma günü Mehmet'e uğrayıp bir şeyler aldıktan sonra sohbete başladık. Bu sırada dükkana yaşlı bir bayan girdi ve beni görür görmez; 'Hüsnü Bey artık televizyonlarda göremiyorum sizi' dedi ve devam etti 'Hadi Suriye konusunda birilerinin ezberini bozdunuz ama Filistin tartışmaları siz olmadan olmaz. Çünkü Türk halkı Filistin gerçeklerini daha çok sizden öğrendi' dedi. Tabii ülkedeki demokrasi ve ifade özgürlüğüyle ilgili birçoğunuzun bildiği şeyleri de kızgın bir şekilde söyleyerek beni twitter'de takip ettiğini de hatırlattı. Bu kısa sohbet içinde ona Filistin, Suriye ve bölgedeki gelişmeleri açıklamaya çalıştım. Çok zeki, bilgili, duyarlı  ve aydın bir kadındı.
***
Pazar günü mart ayında Destek Yayınları'ndan çıkan 'Ortadoğu'da Kanlı Bahar' kitabımın yeni baskısını imzalamak üzere TÜYAP'ta idim. Kitabın yeni baskısında mart sonrası gelişmeleri de yazdım. İşin ilginç tarafı  burada da  karşılaştığım  tek soru: 'Hocam neden siz televizyonlarda göremiyoruz'... Tabii herkesin kendine göre bir tamamlayıcı yorumu da oluyordu. Ama bu yorumların en ilginci emekli bir bayan öğretmenden geldi:
'Hocam siz yıllardır Amerikan kasırgalarına direndiniz. Şimdi bu kasırganın bölgesel tsunamilerine karşı koyuyorsuz. Bu kolay değil. Bu tsunamilerde hiç kimseye söz hakkı yok ve olamaz. Çünkü tsunamilerin neden olduğu o korkunç akıntılarda her şey var ve pislenmiştir. Siz de o pisliklere dikkat çekiyorsunuz'...
İlginç bir yorumdu. İlginç olduğu kadar da olup biteni çok iyi açıklıyordu. Ortada tüm coğrafyamızı hedef  alan çok kapsamlı ve pis bir oyun var. Olup bitenlere objektif, ön yargısız ve başkalarının gözlükleriyle değil de kendi akıl ve vicdanlarımızla baktığımzda her şeyi net görebiliriz. Hadi Irak'ı unuttuk... Hadi Suriye olaylarını herkes istediği gibi yorumlasın. Peki Gazze olaylarını kim açıklayacak? Cumartesi ve pazar yazdım. 20 aydır Suriye gerçeklerini yazdım yazıyorum. Yazdığım her şey ortada ve hepsi doğru. Doğru olduğu için de 'Doğaüstü' bir güç benim bu gerçekleri  televizyonlardan halka anlatmamı istemiyor. Çünkü halkın sağduyu, aklı ve mantığı vardır. Böyle olmazsaydı tüm kamuoyu yoklamalarında Türk halkının % 80'i hükümetin Suriye politikasına karşı çıkmazdı. Böyle olmasaydı insanlar 'Hüsnü Bey neden televizyonlarda yoksun' diye sormazdı. Hükümetin Suriye politikasına destek veren onca 'uzman' varken tersini söyleyecek bir kişinin varlığı acaba 'Doğaüstü' güçleri neden bu denli rahatsız ediyor. Oysa ben 35 yıllık mesleğimde hep ve yalnızca gördüğüm, yaşadığım ve inandığım doğruları yazdım anlattım. Böyle olmasaydı  beş yıldır çalıştığım İsmail Küçükkaya Genel Yayın Yönetmeni olarak bir kez hariç hiçbir yazıma hatta yazımın bir kelimesine müdahale etmedi. O, bir kez de bir yazıyı bitirdiğim Arap atasözünün Türkçe karşılığının çok sert olmasından dolayı idi. İşte bu nedenle ben AKŞAM'a gazete ve yalnızca gazete gibi bir GAZETE demiştim yıllar önce!!!

<p> </p>

ŞAM YÖNETİMİ İLE MUHALEFET UZLAŞABİLİR Mİ?

Bayiden 3 milyon TL'ye sıfır lüks cip aldı hayatının şokunu yaşadı

Bakan Soylu paylaştı! Daha önce hiç böyle görmediniz

Parmaklarınız sizi ele veriyor! İşte kişiliğinizi ortaya çıkarılabilecek gizli gerçekler