• $9,7373
  • €11,3949
  • 562.968
  • 1479.93
11 Aralık 2010 Cumartesi

Dinci tapular

50 kadar haham, İsrail vatandaşlarına çağırıda bulunarak ev ve işyerlerini hiçbir şekilde Filistinlilere kiraya vermemelerini, kendi işyerlerinde çalıştırmamalarını ve Filistinlilerle hiçbir şekilde ekonomik ve ticari ilişki kurmamalarını istedi. Hahamlar ''Yahudi toprağı ve ülkesi olan İsrail'de başkaları yaşayamaz'' diyen Tevrat'ın talimatlarını yerine getirdiklerini söylüyorlar. Anlaşılan İsrail'de tapular bile artık dinsel kimlikli olma yolunda. Hatırlanacağı üzere kısa süre önce de İsrail Parlamentosu, İsrail'de yaşayan herkesin bir Yahudi devleti olan İsrail'e bağlılık yemini etmesini isteyen bir yasayı onaylamıştı. Bu yasa; kurulduğu 1947'den bu yana İsrail Devleti sınırları içinde yaşamakta olan ve sayıları 1,3 milyon kadar olan Filistinlilerden kurtulmayı ve %100 saf Yahudilerden oluşan bir din devleti kurmayı amaçlamaktadır. İşte bu nedenle ben hep İsrail'in barış yapmayacağını ve ideolojik yapısı gereği yapamayacağını söylüyorum. Böyle bir İsrail doğal olarak herkese saldıracak ve Mavi Marmara olayında olduğu gibi bilinçli hedef seçtiği Türkiye'nin bölgesel rol ve gücünden rahatsız olacaktır. Çünkü İsraillilere göre 'Yeni Osmanlı' AK Partililer tarafından yönetilen ve bir zamanlar olduğu gibi kendilerinin kontrol edip etkileyemedikleri bir Türkiye hep endişe kaynağı olarak kalacaktır. Oysa İsrailliler aptalca hayaller peşinde koşmak yerine Türkiye'nin uzattığı barış elini tutsa ve 1967'den beri işgal altında tuttuğu Arap topraklarından çekilse öncelikli olarak kendileri kazanacaklardır. Çünkü ne olursa olsun hiçbir güç, sayıları 6 milyon ve  %100 saf Yahudi olan insanların oluşturacağı bir İsrail Devleti'nin sonsuza dek tüm bölgeyi kontrol edebileceğini ve sınırları güney ve kuzey Anadolu'ya uzanan Büyük İsrail Devleti'nin kurulmasını sağlayamaz. İşte bu nedenle İsrailli yöneticilerin aklını başına toplaması ve bir an önce hak-hukuk yoluna gelmesi gerekmektedir. Ve yine bu nedenle İsrailli yöneticiler garip saplantılarından kurtularak bölgesel saygınlığı ve gücü sürekli artan Ankara ile dostluğu önemseyip kendilerinden haklı olarak istenenleri yerine getirmelidirler. Bunu yapmadıkları, geciktirdikleri ya da savsakları sürece mutlaka kendileri kaybedecektir. Amerika'daki Yahudi lobilerinin gücüne ve Türkiye içindeki dostlarına güvenerek AK Parti hükümetini etkileyebileceklerini düşünüyorlarsa yanıldıklarını hep göreceklerdir.
Yapılacak şey çok kolay.


İsrail; Türkiye'nin Mavi Marmara ile ilgili tüm haklı koşul ve isteklerini kabul edecek ve 1967'de işgal ettiği tüm Arap topraklarından hemen, koşulsuz ve pazarlıksız çekilecek.
İşte o zaman bölgeye gerçek barış gelecek ve herkesten önce %100 ya da %50 saf Yahudi olan İsrailliler Müslüman ve Hıristiyan Arap, Türk, Acem, Kürt ve diğerleriyle yan yana barış ve dostluk içinde yaşayacaklardır.

Erdoğan'ın kafasındaki tek proje budur.
Çünkü bu projeden herkes ama öncelikli olarak Türkiye kazanacaktır. Çünkü Türkiye birçok nedenden dolayı en 'avantajlı' ama aynı zamanda birçok bakımdan 'model' ülkedir.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı