• $15,8423
  • €16,8988
  • 945.197
  • 2362.9
27 Temmuz 2011 Çarşamba

Bilinçli katil

Norveç'teki katil ile ilgili herkes bir şeyler yazıyor ve söylüyor. Ama her nedense hiç kimse olayla ilgili olarak fotoğrafın büyüğünü görmedi ya da görmek istemedi. Durum öyle olunca ben de konunun farklı yanlarına bakmak istedim. İlk gördüğüm şey 237 kez Türkiye'ye değinen katil 1500 sayfalık manifestosunda 300 kez İsrail'i anmış. Ama arada bir fark var. Yani 237 kez Türkiye'yi konu eden katil hep kötü şeyler yazmış ama İsrail'e gelince hep övgüler sıralamış ve önemli tespitlerde bulunmuş. Manifestoda kendini 'Ateşli bir Siyonist' olarak tanımlayan katil ''Siyonist hareketin kurucusu Hertzel'e ve onun yüce mücadelesine'' övgüler yağdırıyor.  ''İsrail'e destek çıkmadığı ve sürekli eleştirdiği için AB ülkelerine kızan'' katil ''Müslümanlara vatandaşlık hakkı tanıyan AB ülkelerinin tersine Müslüman Filistinlileri kovan ve öldüren İsrail'in ideal politikalar ürettiğini ve uyguladığını'' söylüyor.  Sağcı, radikal dinci ve Siyonist Liberman ile koalisyon kuran Netanyahu'yu selamlayan ''katil'' Avrupa'daki bazı parti ve güçler Filistin'e verdikleri aptalca desteğe son vermeli ve hemen amca çocuklarımız uygar Yahudi İsraillilere mutlak yardım etmeli diyor. ''İsrail ve Yahudilere olan hayranlığını birçok yerde dile getiriyor'', ''Yaser Arafat'a verilen Barış Ödülü'nün de geri alınmasını'' istiyor ve peşinden ''Ortadoğu ile ilgili Oslo Barış Anlaşması'nın derhal iptal edilmesini'' öneriyor.
İşin ilginç tarafı da bu öneriyi ciddiye aldığı anlaşılan İsrail hükümeti önceki gün toplanarak bu konuyu görüştü.
Norveç'in barış ve özel olarak Filistin yanlısı politikalarına kızmışa benzeyen katil, kampa saldırdığında belki de o gün gençlere Filistin halkı ile dayanışma ve Gazze'deki kuşatmanın kaldırılması ile ilgili konularının anlatılacağını biliyordu.  Amerikan medyası ise katilin Siyonist ve Neo-Con ideolog, yazar ve örgütleriyle yakın ilişki içinde olduğuna ve onların internet siteleri ile sürekli bağlantı kuruduğuna dikkat çekiyor ve Yahudi mistisizminden esinlenerek kurulan Tapınak Şövalyeleri üyesi olduğunu övünerek vurguluyor.
İşte bu nedenle ben katilin 'manyak' değil tam tersi bilinçli ve çok karmaşık bir ilişki, yapı ve sitemin parçası olduğuna inanıyorum. Zamanla bu gerçeği hep birlikte göreceğiz. Çünkü Norveç, İsveç gibi sürekli barıştan ve Filistin halkının haklı davasından yana bir ülke ve halk. Katil ve onun arkasındaki güçler işte bundan rahatsızdı. Tıpkı Olof Palme'den rahatsız oldukları gibi. Çünkü İsveç, dünya barış hareketinin merkezi ve motor gücünü oluşturuyordu. Bu nedenle aynı güçler Palme'yi 28 Şubat 1986'da öldürmüş sonrasında tek zanlı Christer Pettersson ölü bulunmuştu. Tıpkı Başkan Kennedy olayında olduğu gibi. Barıştan yana olduğu için derin devletin karanlık güçleri ile barış karşıtı bildik lobileri kızdıran Başkan Kennedy, Oswald tarafından öldürüldükten sonra aynı güçler Oswald'u Rubi'ye ortadan kaldırttılar. Kennedy suikastında tanık ya da dolaylı dolaysız taraf olan 43 kişi daha sonraki yıllarda şüpheli şekilde öldü ya da ölü bulundu.
Yıllarca sakin bir şekilde katliamlarına hazırlanan katil, asla tek başına olmaz. İsrail ve İsrail'in Siyonist ideolojisine hayran bu kişi, bu ülkenin ideolojisini kendisi için bir esin kaynağı olarak görmüş ve ona göre bilinç ve iradesini şekillendirerek eylemlerini çok sakin, planlı ve kasıtlı şekilde gerçekleştirmiş... Tıpkı İsrail'in Mavi Marmara saldırısında 9 Türk'ü öldürdüğü gibi. Merak edenler 1993 Oslo Barış Anlaşması'ndan bu yana Mossad'ın Norveç'teki faaliyetleri ile ilgili bilgilere ulaşıp okuyabilir. Filistinlilere yönelik suikastlar, karanlık işler ve Peygamber karikatürlerinde olduğu gibi medya ve hayali şirketlerle yoğun ve karanlık ilişkiler. Karanlık işler deyince de aklıma Murdoch olayı geldi. ABD ve Avrupa'da medyanın yani gazete, televizyon, yayın evleri, sosyal paylaşım ve internet bağlantıları, kablo şirketleri, sinema ve benzeri tüm iletişim kurumlarının %80'ni kontrol eden Yahudi lobileri doğal olarak İsrail'e sahip çıkacak ve çıkıyor... Böyle bir medya doğal olarak bizleri kendi istedikleri yönde etkilemeye ve yönlendirmeye çalışacak. İşte bu nedenle Breivik olayında yalnıza İslam ve Müslümanlara düşmanlık boyutu ön plana çıkartılmakta ve bilinçaltında var olan bu düşünce pekiştirilmek istenmektedir. Baba Bush 11 Eylül sonrasında boşuna ''Bu bir Haçlı Seferi'dir. Ya bizden yanasınız ya da düşmandan'' dememişti. Bush'a göre düşman İslam ve Müslümanlardı ve Bush onlardan Irak ve Afganistan'da bir milyon öldürdü. Papa ise kimseyi öldürmedi ama 'Muhammed kılıçtan başka hiçbir şeyden anlamaz' diyerek tıpkı Hertzel gibi Breivik'e ve öncesinde Breivik'in ülkesi Norveç ve NATO Genel Sekreteri Rasmussen'in ülkesi Danimarka'daki karikatüristlere ilham kaynağı olmuştu.
Her şey çok net ve açık. Hala birileri anlamak istemiyorsa o zaman gidip Ağca'ya Papa'yı neden öldürmek istediğini sorsun!

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor

''TEKNOFEST Azerbaycan'' için geri sayım başladı! İşte ilk fotoğraflar