• $16,693
  • €17,4744
  • 976.192
  • 2401.96
21 Ağustos 2012 Salı

Bayram (mı)!

Bugün bayramın üçüncü günü... Bayram olduğu için de insanın  içinden hep iyi şeyler düşünmek ve yazmak geliyor. Ben de öyle yapayım dedim ama itiraf edeyim beceremedim. Belki de alışkanlıktan. Çünkü bizim coğrafyada iyi hiçbir şey yok, kalmadı ya da bırakılmadı. Eski bayramlar, eski dostluklar, eski gelenekler, hatta eski sevgi ve aşklar!
Örneğin Türkiye dahil çevrenize bakın. Hep olumsuz ve kötü haberler. Her yerde kavga, nefret, düşnmanlık, gözyaşı ve kan var. Türkiye'de her gün şehit haberleri geliyor. PKK'lıların BDP'li vekillerle kucaklaması ise gergin olan ortamı daha gerginleştirdi. Anlaşılan önümüzdeki günlerde daha ilginç sürprizlerle karşılaşacağız. Çünkü milli iradeyi temsil eden vekillerle kucaklaşan PKK, BDP ile olan ilişkisi üzerinden şimdi daha da 'yasallaşma' zemini bulmaktadır. Belki de bu nedenle tüm dünya medyası o görüntüleri verdi. Dünya deyince de özellikle Suriye konusunda Türkiye'nin stratejik müttefiği Batılı ülkelerin medyasını işaret ediyorum. Yakında bu ülkeler, PKK ve Kürt sorunu konusunda yeni ve farklı tavır sergilerse hiç kimse şaşırmasın. Çünkü Türkiye'de birilerinin sık sık şaşırması moda olmuş durumda. Örneğin PKK'nın Suriye uzantısı olan PYD, Suriye'nin Kürt bölgesini kontrol ettiğinde herkes şaşırmıştı. Oysa böyle bir durum Suriye gelişmelerinin gözle görünür sonuçlarından biriydi. Çünkü bu ve olası gelişmelerin görünmeyen sonuçları henüz karanlık odalarda tezgahlanmaktadır. Çünkü hep söylediğim gibi Suriye bölgesel ve uluslararası yeni düzenin kilit ülkesidir ve HERKES Suriye ile ilgili hesap-kitap yapmaktadır. Yani sevinç, dostluk ve barış vesilesi olan bayram onları durdurmayacaktır.
***
Örneğin başta ABD, Fransa, Almanya, İngiltere olmak üzere Batılı ülkelerin bölgemizdeki tüm deniz ve kara üsleri, bu ülkelerle İsrail ve NATO'nun tepemizde dolaşan uydu ve casus uçaklarıyla Katar ve Suudi Arabistan'ın milyarlarca dolar destekli ajan operasyonları Suriye'ye yönelik çalışmaktadır. Yani Suriye olayı yalnızca televizyonlarda gördüğünüz ya da gazetelerde okuduğunuz haberler değildir. Yukarıda özetlediğim bilgiler Suriye'de durumun ne denli karmaşık olduğunu yeterince kanıtlamaktadır. Böylesi karmaşık bir Suriye'den hep ilginç sürprziler beklenmelidir. Bu sürprziler bayram harçlığıyla sevinen çocuklarımızın geleceğini karartacaktır. Irak, Afganistan, Yemen, Somali ve tüm Arap ve İslam aleminin diğer ülkelerinde durum pek farklı değildir. Tüm bu ülkelerde çatışmalar, kavgalar, sefalet, rezillik, yolsuzluk ve ABD'nin hep desteklediği anti-demokratik yapı ve sistemler. Yani Dubai'nin zengin ve bilmem kaç katlı binları oradaki insanların mutlu olduğunu göstermez. Benzer şey Suudi Arabistan, Katar ve o bölgenin diğer ülkeleri için de geçerlidir. Bu ülkelerden İstanbul'a tursit olarak gelen vatandaşların yüzlerine bakın. O yüzlerde mutlu bir yaşamın izlerini asla göremezsiniz. Çünkü o insanlar için mutluluk yalnızca ekonomik kaynaklı değil ve olmaz. Çünkü o insanların yaşadığı yerlerde demokrasi, özgürlük, kültürel ve sosyal olgunluk hele çağdaşlık hiç yok. Bunun nedeni de ABD destekli ve 250 yıldır egemen olan GERİCİ, İLKEL, ÇAĞDIŞI ve KÖLE yönetimlerdir. Bunların ülkesinde bayramlar bir anlam ifade etmez ve onurlu insanlar için etmemelidir. Yani '30 gün oruç tuttum şimdi bayramı hak ettim' demekle bayram edilmez ve kutlanmaz. Çünkü hem orucun hem de bayramın yüce ve derinlemesine anlamları vardır. Merak eden gerçek Müslümanlar Kur'an-ı Kerim'e, sevgili Peygamberimizin hadislerine ve sahabelerin yaşamlarına bakar. Yani yalancılar, vefasızlar, sahtekarlar, riyakarlar, dönekler, işbirlikçiler, katiller, katillere yardım edenler ve İslam düşmanı kafirlerle işbirliği yapanlar istedikleri kadar oruç tutup bayram etsinler boşuna. 'Boşuna' diyorum çünkü  Müslüman ülkelerde bugün ne yaşanıyorsa ve bayramı bayram gibi kutlamamızı ne engelliyorsa bunun nedeni yukarıda saydığım tipleridir. Tabii ki bunun kararını Yüce Rabbimiz verecek. Ama bu coğrafyanın bir insanı olarak ben Suudi Kral, Katar Şeyh ve benzerlerinin bayrama içten inandığına ve bayramı samimi kutlayabileceklerine inanmıyorum. Kutlasalar da bunu büyük olasılıkla Obama'nın talimatıyla yapıyorlardır. Nasıl olsa o da çeyrek Müslüman!

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...