• $13,4347
  • €15,2194
  • 793.915
  • 2000.18
12 Mayıs 2012 Cumartesi

Bahar bombaları

Şam'ın en işlek otobanında her iki yönde gerçekleştirilen intihar eylemlerinde 15'i parçalanmış ceset, toplam 70 kişi öldü ve 392 kişi yaralandı. Medya ise haberi şöyle veriyor: Hedef istihabrat binaları... İnanılmaz bir şey... Sanki istihabart binları, -ki orada öyle binalar yok- hedef olunca insanların vahşice öldürülmesi normal. Üstelik ölenlerin 30'u okullarına giden ilkokul öğrencisi. Bu da yetmiyor. Medya haberi verirken hemen peşinden muhalefet denilen grupların yani eylemi yaptıranların da açıklamalarını veriyor. Bu muhalefete göre intiharcıları arabaların içine koyup 'gidin istihbarat binalarını havaya uçurun' diyen Esad imiş. Haberin bu şekilde verilmeye çalışılması Suriye'de ve Suriye'ye yönelik oynanan oyunun ne denli karanlık ve iğrenç olduğunu kanıtlamaktadır. Suriye'de halk nezdinde karşılığı ve saygınlığı sıfır olan ve kendini Suriye Ulusal Konseyi olarak tanıtan örgüt bu cinayetin suç ortağıdır. Komutanları Antakya'da bulunan Özgür Suriye Ordusu ise başından beri silahlı eylemlerde bulunarak katliamlar gerçekleştirmektedir. Yani 'Özgürlük ve demokrasi' uğruna başından beri cinayet işlemektidir. Bu 'ordu' militanları şimdiye kadar binlerce asker, güvenlik elemanı ve vatandaşı öldürdü. Bu orduya Kaide ve benzeri örgütlerin ruh hastası elemanları yardım ediyor. Bunu da ben değil, ABD Savunma Bakanı söylüyor. Söylüyor ama aynı zamanda Suriye'yi yandaşlarıyla birlikte karıştırmaya devam ediyor. Çünkü ABD'nin  'Arap Baharı' ile coğrafyamıza laik gördüğü demokrasi ve özgürlük böyle bir şey. Yani kin, nefret ve cinnet demokrasisi. Sonrası ise teslimiyet ve kölelik...
***
İşte size iki örnek...
Libya'da hükümet ayaklanma sırasında 'devrimcilerin' işlediği tüm suçları affetti.Yani ayaklanma sırasında çalan çırpan, kadınlara tecavüz eden, işkence yapan, zevk için adam öldüren ve ayaklanmaya katılmak için hapisten kaçanların yaptıkları her şey cezasız kalacak. Uluslararası Af Örgütü'nü bile rahatsız eden bu kararla yetinmeyen Libya'nın yeni 'demokrat' hükümeti hapislere atılan 70 bin kadar Kaddafi yanlılarına uygulanan işkencelerin devamına destek veriyor. Hem de demokrasi adına.
***
Gelelim Tunus'a... İçişleri Bakanlığı ilk kez radikal İslamcı Selefi bir partinin kurulmasına izin verdi. Bunun ne anlama geleceğini ancak 10-15 yıl sonra anlarız. Tıpkı CIA tarafından kurulan Taliban ve Kaide gerçeğini 10-15 yıl sonra anladığımız gibi. Çünkü yakında Libya ve Mısır'da da buna benzer yapılanmaları göreceğiz ve bu yapılanmalarla ABD bu ülkelerde ve genel olarak coğrafyamızda çok karanlık işler çevirecektir. Kaide'nin şimdiki lideri Zavahiri Irak'ta Amerikan işgali sırasında yaklaşık 4 bin intihar eylemi gerçekleştirdiklerini övünerek anlatıyor. Ama aynı Zavahiri her nedense bu eylemlerin % 90'ının Şiileri ve genel olarak Iraklı polisleri hedef aldığını söylemiyor. Zavahiri taktiği şimdi Şam'da uygulanıyor. Yani hiç kimse istihbarat binalarını hedef aldığı söylenen intiharcıların aslında birer ruh hastası olduklarını ve onlara o talimatı verenlerle, o talimatı verenlere destek verenlerin daha da hasta olduklarını söylemiyor. Söylemiyor çünkü bu bir pis oyundur ve bu oyunda birileri birilerine görev veriyor ve kullanıyor. Belki de bunun için Mısır'daki Müslüman Kardeşler'in veto edilen Cumhurbaşkanı adayı Hayret Elşater Suudi Arabsitan'ın Mübarek'i serbest bırakması için Kahire'ye 4 milyar dolar teklif ettiğini söylüyor. Çünkü Suudi Arabistan yönetimi Katarlı şeyhlerle birlikte 250 yıldır önce İngilizlerin şimdi de Amerikalıların bu coğrafyaya yönelik tüm pis planlarının uygulayıcısı ve finansörüdür. Suud ve Katarlı kral ve şeyhlerin bu coğrafyaya yönelik çok tehlikeli tezgahlarını yakında daha net göreceğiz. Bu iki ülke olmasaydı Suriye'de bu kadar kan akmazdı. Suriye'de akan kanın sorumlusu bu iki ülke yöneticileridir. Suudilerin sahip olduğu El-Arabiye ile Katarlıların El-Cezire'si birer CIA ve Mossad operasyon merkezleri gibi çalışıyor ve Suriye'deki silahlı grupları provoke ederek kan dökmelerini istiyor. Silah ve para ise kral ve şeyhlerden. Tıpkı Taliban ve Kaide olayında olduğu gibi.

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

Fatma Girik kimdir? Usta oyuncu 79 yaşında hayatını kaybetti

İstanbul'da bordo-mavi fırtına!

Beyaz örtü her yeri sardı! İşte Türkiye'den kar manzaraları