• $9,6123
  • €11,1953
  • 554.207
  • 1471.14
28 Mayıs 2013 Salı

Allah aşkına yapmayın

Türkiye’nin adayı Prof. İhsanoğlu, 14 Haziran 2004’te ‘Alevi’ Esad ve ‘Şii’ İran’ın desteğiyle İslam Konferansı Genel Sekreterliği’ne seçildi. Herkes Türkiye’yi konuşuyordu.
13 Şubat 2006’da Hamas lideri ‘Sünni’ Halit Meşal Ankara’ya geldiğinde başta ABD olmak üzere Batılı başkentler ve tabii ki İsrail kıyameti kopardı. O gün Şam’dan ‘terörist’ Meşal ile aynı uçakta geldiğim için bu ülke ve güçlerin Türkiye’deki medya uzantıları bana da saldırmıştı. Ama İslami medya Meşal’a sahip çıkmış, Arap medyası Türkiye’yi yüceltmişti.
31 Temmuz 2006’da ben Beyrut’ta dolaşırken İsrail Lübnan’a saldırdı. 33 gün süren savaş sonrasında İsrail’i yenen ‘Şii’ Hizbullah’ın lideri Nasrallah Şii, Sünni hatta Hıristiyan herkesin sevgilisi olmuştu. ‘Sünni’ Türkiye’de ‘Şii’ Hizbullah’a çok büyük destek mitingleri yapılmıştı.
17 Eylül 2009’da İstanbul’da ‘Alevi’ Esad’ın onuruna verdiği iftar yemeğinde Başbakan Erdoğan “Onların Schengen’i varsa bizim de Şamgen’imiz var” demişti. O gün Şii ve Sünni Arap ve İslam coğrafyasını müthiş bir heyecan ve sevinç kaplamıştı.

UMUT DALGASI
15 Ekim 2009’da Bağdat’ta ‘Şii’ Nuri Maliki ile 52 anlaşma imzalayan Erdoğan Arap ve İslam dünyasında yeni bir umut dalgasının yaratmıştı. 
28 Mart 2011’de bir kez daha Irak’a giden Başbakan özellikle Şiiler tarafından coşkuyla karşılanmış ve Şii lider Sistani ile görüşmüştü. 16 Aralık 2010’da Halkalı’da düzenlenen Aşure Günü’nde konuşan Başbakan Erdoğan “Gün dayanışma günüdür. Gün paylaşma günüdür. Matemleri ortak olan milletin, geleceği de idealleri de, bu coğrafyada ortaktır. Biz birbirimizle farklılık içinde iletişim kuramayız. Biz birbirimize semboller üzerinden konuşamayız, ayrı gayrı gözlerle bakamayız. Biz nerede olursa olsun, yeni Kerbela’lar görmek istemiyor, yeni ölümlerle sarsılmak istemiyoruz” demişti. Bu sözler Arap medyasında manşet olmuş, günlerce tartışılmıştı...

‘BİZ BİZE YETERİZ’
11 Ocak 2011’de ise Erdoğan bu kez Kuveyt’ten seslendi ve İslam ülkelerini kastederek “Biz bize yeteriz” dedi. Batı’yı tedirgin eden bu sözler yine Arap medyasında manşet oldu ve bu coğrafyanın tüm insanlarını heyecanlandırdı. O sıralar Türkiye’nin tüm bölgeyle ilişkileri olağanüstü iyiydi. Oysa 2005-2009’da başta Suudi Arabistan olmak üzere bölgenin Amerikancı yönetimleri Ankara’ya geliyor ve Türkiye’yi ‘Şii’ İran’a karşı kurulmak istenen ‘Sünni İttifak’ın başına getirmek istiyordu. Erdoğan ise hep “Hayır” diyordu. Çünkü bunun ne denli pis ve tehlikeli bir oyun olduğunu biliyordu.

DEVAMI YARIN

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Yıkamaya getirdiği halı servet değerinde çıktı

Mega lüks yat ''Lady Gulya'' Marmaris'te

Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırıldı! Restorasyon çalışması sırasında şans eseri bulundu