• $32,3607
  • €34,4602
  • 2438.65
  • 9814.19
2 Nisan 2023 Pazar

Tuhaf günler

Gerçekten de tuhaf günlerden geçiyoruz.

Düşünün! Bir terör örgütü, hedefindeki ülkede seçim var diye tek taraflı olarak saldırmazlık kararı aldıklarını ilan ediyor.

Peki niye?

Çünkü; bu kez, kendilerinin de destekledikleri -dikkat isterim; terör örgütünün desteklediği- Cumhurbaşkanı adayının kazanma şansı var kendilerince.

O aday ki; kapalı ve/veya açık bir biçimde, terör örgütünün siyasi kanadı parti üzerinden, terör örgütünün isteklerini/taleplerini kabul ettiğini söylemektedir.

Tuhaf günlerden geçtiğimiz gibi bu bizim ülkemiz, Türkiye'miz de tuhaf bir ülke, tuhaf bir devlet...

Batı'dan Doğu'dan gelen bunca diktatörlük ithamına rağmen, 40 yıldır kendisine karşı terör eylemlerinde bulunan bir yapı, bir adayı açıkça destekliyor, o aday da adaletten, haktan, hukuktan, huzurdan, vs. bahsederek ortalarda dolanabiliyor.

Ayrıca; bu 'tek taraflı saldırmazlık' ilanını yapan teröristin adı da önemli.

Bese Hozat. Tabi ki kod adı bu isim, söz konusu kişinin.

Malumunuz 'Bese'; Seyyid Rıza'nın karısının adıdır. Anlatılanlara göne çatışmalarda kocasının yanında fiilen yer almıştır.

O Base ki; askerler onu bir uçurumun başında sıkıştırır ve teslim olmaya çağırır. Bunun üzerine o; size teslim olmaktansa ölürüm daha iyi, dirimi de ölümü de ele geçiremeyeceksiniz... diyerek kendisini uçurumdan aşağıya atar.

'Hozat' ise yine malumunuz Seyyid Rıza'nın kalkışmadan sonra işgal ettiği ilk yerleşim yerinin/kasabanın adıdır.

Ne yaman çelişkidir ki; CHP'nin katlettiği -Seyyid Rıza'nın- karısı Bese'nin adını 'kod adı' olarak benimseyen ve yanına memleketi Hozat'ı da ekleyerek Bese Hozat olan KCK eş başkanı, CHP ile varılan anlaşmanın şerefine saldırmazlık ihsanında (!) bulunuyor.

Asıl adı Hülya Oran olan Bese Hozat 2013 yılında verdiği bir demeçte:

"Bizi PKK'ya Dersim'deki katliamlar yöneltti" diyordu. "Ailem soykırımdan geçirilmiş, dedem kurşuna dizilmiş, aile çevresinden çok sayıda insan katledilmiş (..) bütün bunlar anlatılıyordu. Bu bir bilinç oluşturdu. Yani bunların yarattığı devlete yönelik bir kin, bir öfke vardı" diye devam ediyor.

Ayrıca 46 şehit verdiğimiz Beşiktaş-Vodafone stadyumu ve 36 şehit verdiğimiz Ankara-Güvenpark saldırısının planlayıcısının da bu kadın olduğu söyleniyor.

İşte şimdi o Bese Hozat'ın yönettiği örgüt Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Cumhurbaşkanlığı için Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekliyor.

Herkesin sorduğu soruyu biz de soruyoruz; neyin karşılığı bir terör örgütü bir adayı destekler?

Sizce de tuhaf günlerden geçen tuhaf bir ülke değil miyiz?

<p>Anadolu Yayıncılar Federasyonu (AYF) Başkanı Sinan Burhan, Filistin'de bugüne kadar 140 gazetecin

Sultanahmet Meydanı'nda Gazze'de öldürülen gazeteciler anılacak

İstanbul'da insan trafiği!

Hasankeyf'te bayram tatili yoğunluğu

Kapış kapış gidiyor: 50.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…