• $8,7015
  • €10,3686
  • 497.728
  • 1408.05
21 Kasım 2019 Perşembe

Şuradan-buradan

1

Kimi cahil ve saldırgan CHP’liler zannediyorlar ki; M. Kemal Atatürk’ü anma etkinliklerine eleştirel yaklaşanlar bunu M. Kemal’in inancı/inançsızlığı nedeniyle yapıyorlar.

Ama bu tek başına doğru değil.

Diyelim ki; Mustafa Kemal ‘dini bütün bir Müslümandı.’ Aklı selim sahibi herkes yine de bu kutlamalara en azından mesafeli durmak durumundadır.

Veya aynı kutlamalar mesela Fatih Sultan Mehmet için yapılsa da durum değişmez.

Çünkü söz konusu etkinliklerde saygı sınırı aşılarak tapınma vadisine girildiğine dair sayısız örnekler ve işaretler mevcuttur.

2

Bulgaristan’ın Burgaz şehrine 20-30 km uzaklıkta bir ada var; adı Nessebar.

Genişliği takriben 350 m uzunluğu 700 m civarında bulunan bu ada antik bir kent. Hatta kentten öte adanın tamamı bir ibadethane; adım başı kilise, şapel, bazilika…

Bu adayı ziyaretimizde rehberimiz dedi ki; “Bu adada bir tek çeşmenin haricinde Osmanlı’ya ait bir şey yok, sanki Osmanlı buraya uğramamış. Tarihi kayıtlara göre burada ne cami, ne han, ne hamam hiçbir şey yapmamış Osmanlı…”

Bunun üzerine biz de dedik ki; Allah-u alem Osmanlı burayı, adanın tamamını Hıristiyan ibadethanesi olarak görmüş ve saygı duyarak buraya hiçbir müdahalede bulunmamış…

3

Ak Parti zihniyeti 1994’ten bu yana tam 25 yıl Şehir Tiyatroları’na tahammül etti, onları kapatmadı, yaşamasına imkan tanıdı.

O şehir tiyatroları ki, hiçbir zaman geçmişteki adı ile Milli Görüş mensuplarının bugünkü adıyla Ak Partililerin iktidarını tanıyıp saygı göstermedi. Geçmiş ve kadim değerlere düşmanlığını devam ettirdi. Batı özentisinden ve Batıperestlikten bir milim geri adım atmadı. Dine, diyanete, millete sövmeye, kültür düşmanlığı yapmaya hiç ara vermedi vs.

Buna karşılık, CHP zihniyeti İstanbul’un belediyesinin yönetimini eline geçirir geçirmez, Cumhuriyet Türkiye’sinin en başarılı eğitim örneklerinden biri olan İSMEK’leri kapattı.

Niye biliyor musunuz? İSMEK’ler başkaca birçok branşın yanında eski Türk-İslam sanatları olarak isimlendirilen hat, ebru, minyatür, tezhib gibi alanlarda da eğitim veriyordu.

Bu kurumlarda öyle bir hava oluşmuştu ki her Anadolu kadını komşuya oturmaya gitmenin rahatlığıyla buralara gidebiliyordu…

İşte,

Küstah CHP’liler buna bile tahammül edemediler.

Bilmem anlatabildim mi?

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 'Katar Ekonomi Forumu' etkinliğine video mesajla hitap etti. Koronav

Başkan Erdoğan: Türkiye'nin yerli aşısı tüm insanlığın aşısı olacak

Bayburt'un ıssız meraları devlet desteğiyle alınan koyunlarla şenlendi

Diyarbakır'da gündem olmuştu: Yenileri eklendi

Doğu Anadolu'nun kırmızı periler diyarı: Narman Peribacaları