• $32,8302
  • €35,1506
  • 2447.57
  • 10771.4
2 Haziran 2024 Pazar

“Sizin yüzünüzden…”

1

"Sen bize gelmeden önce de geldikten sonra da bize işkence edildi" (Araf/129) Yani senin (Hz. Musa) gelmenin bize bir hayrı dokunmadı. Bize yapılan işkenceyi önleyemedin...

"Onlar bir iyilik (bolluk, bereket) gelince 'bu bizim hakkımızdır' derler, eğer başlarına bir felaket gelirse bunu Musa ve onunla beraber olanların uğursuzluğuna bağlarlardı" (Araf/131)

Kimi tarihi kayıtlara göre; Hz. Musa kardeşi Harun'la birlikte kavmini Mısır'dan çıkartıp, Kızıldeniz'den geçirip, Kenan illerine ulaştırdığında, kavmi onlara derki; Başımıza ne geldiyse sizin yüzünüzden geldi. Şöyle veya böyle biz Mısır'da, Firavuni düzende yaşayıp gidiyorduk. Sizin birtakım söylemleriniz ve eylemleriniz neticesinde Firavun bizi düşman belledi ve gördüğünüz gibi açlık-sefalet içinde yurdumuzu terk etmek mecburiyetinde kaldık... vs. vs.

2

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Ak Parti Genel Başkanı son gurup toplantısında; "Buradan İslam dünyasına da bir çift sözüm var: Ortak bir karar almak için daha ne bekliyorsunuz? Tepki göstermek için dana ne olmalı? Gazze sokaklarında şehit naaşlarını köpekler yiyor. Müslüman çocuklar hastanelerde katlediliyor. Bebeklerin boynu koparılıyor. Çadırlarda insanlar yakılıyor. Ne zaman göreceksiniz bunları? Ne zaman tepki göstereceksiniz? (...) Vallahi Allah bunun hesabını size, hepimize sorar" diye halkı Müslüman olan ülkelerin yöneticilerine seslenir.

Eminim ki bu çağrı muhataplarınca hiçte olumlu karşılanmamıştır.

Onlar, Müslüman ülkelerin yöneticileri, korkaklar, açıktan veya gizliden demişlerdir ki: Siz (Gazzeliler-Erdoğan-kıyamdaki bütün öğrenciler, sokaktaki vicdan sahipleri vs.) olmasaydınız biz ne güzel İsrail ile Abraham (İbrahim bile diyemezler) anlaşmaları imzalayarak normalleşme sürecine gelecek, dolayısıyla Amerika (bugünün Firavun'u) ile de ilişkilerimizi düzeltecektik. Biz bu minval üzre yaşamaya razıydık. Siz, 7 Ekim 2023'te Hamas olarak, sonra onun destekleyicileri olarak bu düzeni bozdunuz, sizin yüzünüzden rahatımız gitti vs. vs.

3

Bugün yeryüzünde Hz. Musa'nın ümmetinden kim var/kim kaldı diye soruluyorsa/sorulacaksa eğer bunun tartışmasız cevabı: Gazzelilerden başkası değildir.

Evet sadece onlar özgürlüğü Allah'a kullukta, Hz. Musa'da dahil peygamberlerin getirdiği buyruklara uymakta görüyorlar. Dolayısıyla bugün sadece Gazze özgür. Özgürlüğün bedelini ağır ödüyormuş... öyle... öyle de...

Yine açıkça belirtmeliyiz ki; başta İsrail devlet ricali ve onlarla yol yürüyen Yahudiler olmak üzere, ABD ve İngiltere'nin başını çektiği Batılı devletler, Mısır, Suud, Arabistan'ın önderlik ettiği Müslüman halkların yaşadığı devletler, başını Rusya'nın ve Çin'in çektiği güya orta karar devletler hepsi birden Firavun'un varisleri olarak varlıklarını sürdürüyorlar.

Tıpkı Firavun'un tahtını korumak için Yahudilerin erkek çocuklarının öldürülmesini emrettiği gibi, bu günkü Firavunistlerde iktidarlarını/sömürülerini korumak için Gazzeli çocukları öldürüyorlar.

Romalıların arenada gladyatörlerin birbirlerini öldürmelerini seyretmeleri, hatta bu seyirden zevk almaları gibi; başı koparılan çocukları, yakarak tanınmaz hale gelen çocukları, bombardıman sonucu vücutları parçalanan çocukları ekranlarda seyrediyorlar. İtirazi bir tavır ortaya koymadıklarına göre tasvip ediyorlar belki de zevk alıyorlar.

4

Bilinmeli ve unutulmamalıdır ki; tarih boyunca yakın vadede Firavunlar kimi kazanımlar elde etse de nihai erimde hep Musa galip gelmiştir.

Bugün de Gazzeliler bedelini canlarıyla ödeyerek kendilerinin ve insanlığın onurunu yükseltmektedirler.

İsrail ile beraber Firavunistler bir bataklığa girmişlerdir ki; o bataklık içine düşeni debelendikçe dibe çekecek.

Allahualem oradan çıkma şansları da olmayacaktır...

<p>Olay, Samsun'un Kavak ilçesi Üçhanlar Mahallesi Samsun-Ankara Karayolu üzerinde önceki gece saat

Samsun'da trafikte dehşeti yaşadılar!

A Milli Takım kampında Vincenzo Montella ile Arda Güler arasında ilginç anlar!

BİM'de bu salı neler var? BİM 25 Haziran 2024 aktüel ürünler kataloğu

Turistlerin gözdesi... Bergama Akropolü'nün kuşları