HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,7331
  • 6,5886
  • 226.911
  • 93.468

‘Kesbi’ katillik

1

Allah’a inanmış akıl sahibi bir kimsenin bir ırkı, kavmi, cemaati diğerlerine karşı üstün görmesi mümkün olamaz. Yani yaratılış (kevni) bakımından bütün ırkların/türlerin eşitliği söz konusudur.

Ancak; vahyin açık bildirimine rağmen yine de milliyetçilik duygularını törpülemeyenler, kendi kavmini başkaları karşısında daha üst bir konumda tutmak isteyenler derler ki;

“Bizim milliyetçiliğimiz ‘kevni’ değil, ‘kesbi’dir. Yani bizim kavmimiz üstün olmasına üstünden de, bu üstünlüğü yaratılıştan değil, tarih içinde durageldikleri ve yapageldikleriyle insanlığa kazandırdığı değer nedeniyledir.

Bahusus İslam dairesinde konuşursak; İslam’a yaptığı hizmetler nedeniyledir.”

2

İsrail devleti nezdinde Yahudi,

Yine yeryüzünde fitne çıkarmaya, azgınlık yapmaya ve kan dökmeye devam ediyor.

Sanki karşısındaki kendi türünden bir mahluk değilmişçesine acımasızca ve vicdansızca saldırıyor.

Bu bapta, birileri televizyonlarda bu meseleyi kınayan birkaç cümle söylediğinde, hemen arkasından kınamalarının ve lanetlemelerinin bütün Yahudileri kapsamadığını, antisemitist olmadığını falan söyleme gereği hissediyor.

Yani, denmiş oluyor ki; her Yahudi yaratılıştan (kevmi) zalim ve katil değildir, içlerinden kimileri yaptıkları nedeniyle (kesbi) olarak katil vasfını kazanmışlardır.

Şu anda Filistinlileri öldüren Yahudiler tabii ki katildir, zalimdir…

Ancak onların bu yaptıklarına karşı çıkan Yahudi grupları bile var… gibi.

3

Doğrusu her Yahudi’nin yaratılıştan (doğuştan) katil olmayıp, sonradan yaptıklarıyla bu vasfı kazandıklarına dair genel kabul karşısındaki inancım gittikçe azalmakta.

Belki de denilecek olan şudur; herkes doğuştan kan dökücü (yani Yahudi) değildir, ancak hayat içinde yaptıklarıyla Yahudileşir, katillerden olur.

Adana´da bilgisayar mühendisliği öğrencisi gittiği atış poligonunda bir süre ateş ettikten sonra baş

Üniversite öğrencisi atış poligonunda intihar etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kayınpeder dehşet saçtı

ABD'den tehlikeli provokasyon

En Çok Okunanlar